Konaklama Önerileri

Habitat Mesire Bungalov Evler – Yedigöller’de Doğayı Yaşamak

Habitat Mesire Bungalov Evlerinde hayatım boyunca unutamayacağım efsane bir doğa tatili yaşadım. Sabahın erken saatlerinde duyduğum birbirinden farklı kuş sesleri, gökyüzüne uzanan sayısız ağaçlar ve uzaktan gelen şelalenin sesi.. Tüm bunlar üzerine telefonların da çekmemesi eklenince hayatın tüm stresinden, koronanın ve karantinanın bıkkınlığından, sosyal medyadan uzaklaşıp tamamen doğanın sesini dinlemek, doğayı içime çekmek gerçekten muazzam hissettirdi.

Habitat Mesire Bungalov Evlerinin etrafında sadece iki ses duyuyorsunuz. Bir tanesi şehirlerde asla duymadığınız kuşların şahane cıvıltıları, ikincisi de eriyen karların göle akarken çıkardığı şelale sesi. Dünyanın en güzel ve en huzurlu iki sesi bunlar olabilir mi acaba?

Hemen burada huzur dolu sesler demişken hem Pisagor Evlerin atmosferini yaşamak hem de kuş sesleri ve şelale sesine canlı canlı şahit olabilmek adına Habitat Mesire Yerlerinde çekmiş olduğum video linki aşağıya bırakıyorum. Video’yu izledikten sonra detaylara geçeriz. Hem iyi gelmez mi giç Yedigöller havası? 🙂

Habitat Mesire Yerleri Yedigöller VLOG

Doğayı sonuna kadar yaşamak ve başka bir şey düşünmeyip sadece anı yaşamak isteyenler için Yedigöller Milli Parkı içinde yer alan Habitat Mesire Yerleri kesinlikle en doğru tercih!

İçindekiler

 • Yedigöller Ulaşım
 • Yedigöller Konaklama (Serin ev, Pisagor ev, Nazlı ev, Pansiyon)
 • Habitat Mesire Evleri Fiyat
 • Habitat Restoran
 • Habitat Mesire Bungalov Yorum

Yazının detaylarına geçmeden evvel Yedigöller ulaşım meselesini bir çözelim. Çünkü önemli!

habitat mesire yerleri
Habitat Mesire Yerleri

Yedigöller Ulaşım

Yedigöller’e nasıl gidilir sorusunun iki cevabı bulunuyor. Eğer Yedigöller’e yaz ayında gidecekseniz hem Bolu merkezden hem de Mengen üzerinden 2 farklı yoldan ulaşım sağlayabilirsiniz. Ancak kış mevsiminde Yedigöller’e gitmek isterseniz orada işler biraz sıkıntıya giriyor. Şöyle ki, kış aylarında Yedigöller ve çevresi çok fazla kar yağışı alıyor. Bu sebeple de Bolu merkezden gelen yolu güvenlik sebebiyle kapatıyorlar. Sadece Mengen tarafından gelen yol kullanılıyor.

Mengen tarafından gelen yol ise biraz sıkıntılı. Yolun çoğunda asfalt yok. Biraz tangır tungur ve yavaş ilerliyorsunuz. Ancak Yedigöller’e ulaştığınızda yolun bozukluğunu hemen unutup doğanın büyüsüne kapılıyorsunuz. Çektiğiniz yola da kesinlikle değiyor!

yedigöller gezilecek yerler
Yedigöller Gezilecek Yerler

Yedigöller Kışın Ulaşım

Yedigöller’e kış aylarında nasıl gidilir sorusunun cevabı için buraya direk işletmenin giriş sayfasında yer alan bilgileri ve whatsapp’dan yolladığı bilgileri koyuyorum.

 • “Ocak-Şubat-Mart” aylarında Bolu-Yedigöller güzergâhı karla kaplı olduğundan ulaşım sadece Yeniçağa-Mengen-Yazıcık üzerinden yapılır.
 • Öncelikle kış aylarında kesinlikle aracınızda kar lastiği takılı olması ve yanınızda zincir bulundurmanızı hatırlatırız.
 • Haritada ilk hedefiniz TEM otoyolundan Yeniçağa-Zonguldak ayrımından saparak, Mengen’e varmaktır.
 • Mengen’e geldikten sonra Zonguldak istikametine yaklaşık 7 km ilerleyin.
 • 7 km sonra Yedigöller tabelasını göreceksiniz.(Özellikle geç saatte gelecek misafirlerimizin dikkatli olmasını tavsiye ederiz)
 • Tabeladan saptıktan sonra Dirgine(Yazıcık) köyünü  hedef alabilirsiniz. Dirgine’ye ulaştıktan sonra yaklaşık 26 km yolunuz kalacak.
 • Yedigöller girişine geldiğinizde kulübeyi geçtikten sonra sol üstünüzde kalan Habitat Restoranımızdan anahtarınızı teslim alabilirsiniz.
 • Mengen’den Yedigöller’e ulaşırken yolda telefonunuz çekmeyebilir ,aklınıza takılan sorular olursa Yedigöller yoluna girmeden önce Yedigöller Tesisimizin telefon numaraları ile iletişim kurabilirsiniz.

Ana Sayfa

Habitat Mesire Yerleri Telefon

 • 0534 770 29 53
 • 0374 229 40 10.

Habitat Mesire Yerleri Adres

Yedigöller Milli Parkı 14300
Mengen, Bolu Türkiye

Bu arada Mesire Evlerinin müşteri iletişimi de oldukça iyi. Konaklama tarihinize 1 gün kala adreslerini whatsapp üzerinden sizlerle paylaşıyorlar hem de rezervasyon bilgilerinizi size tekrar hatırlatıyorlar. Bu ilgileri için tebrik etmek gerek.

Yedigöller Konaklama

Yedigöller’de nerede kalınır sorusu da oldukça önemli. Gerçi çok da fazla konaklama seçeneğiniz yok. Bu yazı zaten ağırlıklı olarak Yedigöller kalacak yer bakımından Habitat Mesire Evleri ağırlıklı olacak. Ancak burada yer olmaması ihtimali veya da ücretinin pahalı bulunması durumuna karşı alternatif bir konaklama seçeneği bırakmak da fena olmaz bence. Ne kadar da bütçe dostu bir blog 🙂

habitat mesire evleri
Habitat Mesire Evleri

Yedigöller’e yaklaşık 25 km mesafede bulunan alternatif Yedigöller Otel seçeneğimiz Yedigöller Pansiyonu. Buradan pansiyon ile ilgi bilgi edinebilirsiniz. İnternet sayfalarında standart bir odanın 2 kişilik fiyatı 200TL olarak gösteriliyor. Fiyat eski olabilir ama. Bir aramakta fayda var. Ayrıca kahvaltı da ücretin içindeymiş. Bence 1 gün konaklama için şans verilir.

Biz gelelim yazının ana konusu olan Habitat Mesire Evlerine. Şimdi burada 3 farklı konaklama seçeneği bulunuyor:

 1. Serin Ev
 2. Pisagor Ev
 3. Nazlı Ev

Yedigöller Serin Evler

Belirtmiş olduğum 3 evinde fiyatları hemen hemen aynı. Farklılıkları ise bulundukları alan, iç dekorasyon ve tipleri. Serin evler konusunda daha önce bir arkadaşım kaldığından biraz bilgi sahibiydim.

Serin evlerde şömine olayı yok ve doğalgaz ile ısınma sağlanıyor. Edindiğim bilgiye göre aşırı sıcak oluyormuş evlerin içi. Yani ince kıyafetler getirmenizde fayda var. Ayrıca bulunduğu yer olarak Yedigöller Milli Parkının biraz aşağısında kalıyor. Ayrıca evler birbirine yakın. Bu sebeplerden Serin evleri biz tercih etmedik.

Yedigöller Pisagor Evleri

Bizim tercihimiz bungalov yapısıyla, içindeki şöminesiyle ve daha çok orman havasında olmasıyla Pisagor Evleri oldu. Başta pisagor evlerinin tipi bizi etkiledi. Tam bir dağ evi havası var. Yani fotoğraflarda ne gördüysek gittiğimizde de aynı hava ile karşılaştık.

Pisagor evlerinin birbirine yakınlığı da oldukça iyi ayarlanmış. Evlerin hem balkonu var hem de hemen yanında bir mangal alanı ve tipik bir piknik masası bulunuyor. Rahat rahat yiyip içip takılabiliyorsunuz. Ayrıca büyük de bir varil koymuşlar ısınmak için. O büyük varilde yanan ateş de muazzam bir hava katıyor ortama.

pisagor evleri yedigoller
Pisagor Evleri Yedigoller

Pisagor evlerinde 2 oda, 1 salon ve salona bağlı küçük bir mutfak bulunuyor. Mutfakta 2’li bir ocak, mini buzdolabı ve dolaplar bulunuyor. Oldukça yeterli yani bir şeyler pişirmek için. Yalnız hiçbir mutfak aleti bulunmuyor. Ne yiyip içecekseniz önceden getirmeniz gerekiyor. Ona göre gelin 🙂 Ayrıca mutfak çeşmesi 2 saniyede kaynar suya dönebiliyor. Bu özelliğine de bayılmıştık. Ev hanımı vibezz 😀

Pisagor Evleri Isınma Durumu

Pisagor evlerinin ısınma durumu da oldukça iyi. 2 odada ufo bulunuyor. Salonda ise şömine ile mis gibi çıt çıt sesleri eşliğinde ısınabiliyorsunuz. Şömine için günlük 2 poşet odun hakkınız oluyor. Her gün öğlen görevliler getiriyor odunları. Odunlar da 4-5 saat kadar falan ısıtabiliyor. Duruma göre yakarsınız onları ister gece ister gündüz. Zaten her yeriniz ağaç, orman. Tepelerden de odun toplayarak kendi ateşinizi yakabilirsiniz 🙂

yedigoller konaklama
Yedigoller Konaklama

Yani Yedigöller’de Habitat Mesire Evlerinde kalacaksanız bence tercihiniz kesinlikle pisagor evleri olmalı. Buraya kadar okuyanlar için de ufak bir tüyo vereyim. İnternet sayfası üzerinden rezervasyon yaparken evlerin numaralarını göreceksiniz. Pisagor evleri 8’den başlıyor 14’e kadar devam ediyor. Biz pandemi döneminde gittiğimiz için zaten kimseler yoktu etrafta. Resmen Yedigöller’i kapatmış gibiydik. Ancak Yedigöller’in yoğun zamanlarında normal günübirlik gelen insanlardan uzaklaşmak adına arka taraftaki evlerde kalmak çok daha mantıklı. Çünkü insanlar meraktan evlerin etrafını dolaşabiliyormuş.

Pisagor Evlerinin girişinde misafir harici normal giriş yasak diyor ama herhangi bir çit vs. olmadığı için bizim insanımız bam güm dalar her yere. Hatta bir yerde okumuştum. Evin balkonunda otururken insanlar gelip soru sormuş kaça kiraladınız falan diye 🙂 Hay allam ya şu insaları doğada bari salın bi kardeşim. İnternette gezginillia blogunda yazdı işte tüm ayrıntıları tıkla öğren 🙂

Tavsiyem Pisagor evlerinin 10, 11 veya 12 numaralı evlerinde konaklama yapmanız. Biz şans eseri 10 numaralı evde kaldık. Aslında çok da şans değil. İsmi 10 numara olup kötü olma ihtimali yoktu 🙂

pisagor evleri yedigoller
Pisagor Evleri Yedigoller

Bunlar dışında bizim kaldığımız ev 6 kişilikti. 2’şer kişi odalarda. 2 kişi de salondaki açılan kanepede rahatlıkla kalabilir. Ayrıca 2 tane de çok tatlı sallanan sandalye bulunuyor. Ortama çok tatlı hava katmışlar 🙂

Yedigöller Nazlı Ev

Nazlı ev hakkında pek bilgim yok ancak etrafı turlarken Bolu merkezden gelen yolun hemen başlangıcında yer aldığını gördüm. Yani kışın sakin sezonda ve Bolu kapısının kapalı doluğu zamanlarda Nazlı evde kalınabilir. Ancak normal zamanda Yedigöller’in yoğunluğunu hesaba katarsak Nazlı ev’de konaklamayı pek tavsiye etmem.

Nazlı evin içi de yine pisagor evleri gibi şömineli. Ayrıca 2 katlı oluşu ve yukarıda da 1 oda oluşu nazlı eve ayrı bir hava katmış. Nazlı evde maksimum 4 kişi konaklama yapabiliyor.

yedigoller milli parkı
Yedigoller Milli Parkı

Habitat Mesire Evleri Fiyat

Habitat mesire bungalov fiyatları 2021 yılında şu şekilde:

 • Nazlı Ev 1 gece 2 yetişkin: 850 TL
 • Pisagor Ev 1 gece 6 yetişkin: 1050 TL
 • Serin Ev 1 gece 4 yetişkin: 850 TL

Bu link üzerinden giriş yaparak rezervasyonunuzu gerçekleştirebilir, evler hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Habitat Restoran

Yedigöller Milli Parkı içerisnde “Ben evden bir şey taşımayacağım yaa zaten 1 geceliğine geliyoruz yemek yapmakla da uğraşamam” diyenler için bir restoran bulunuyor. Restoranda tek kişilik yemeklerin yanı sıra kilo ile et alma imkanı da bulunuyor. Ancak tahmin edersiniz ki fiyatlar biraz pahalı.

Eğer mangal yakmak gibi bir niyetiniz varsa, etinizi sütünüzü her şeyi gelmeden halletmenizde fayda var. Benden söylemesi 🙂

Habitat Mesire Bungalov Yorum

 • Tamamen doğaya doyabileceğiniz harika bir konaklama seçeneği.
 • Pandemi döneminde hem hafta içi hem de hafta sonu konaklama yapabilirsiniz.
 • Yedigöller içerisinde telefon ve internet çekmiyor. Muazzam bir olay. Her şeyden herkesten uzak bir doğa tatili.
 • İnternetsiz yapamam diyenler Habitat restoranın wifi’sine bağlanıp story’lerini ve postlarını atabilir 🙂 Gece de gidip wifi’ye bağlanabilirsiniz. 1 gece gitmiştik 🙂
 • Kedi, köpek sahibi olanlar rahatlıkla konaklama yapabilir.
 • Yoğun konaklama yapılan bir bölge olduğundan rezervasyonlarınızı bir an önce yapmanız gerekir.
 • Kıyafet olarak yanınıza kış ayı olsa dahi tişört ve şort almanızı öneririm. Pisagor ev inanılmaz ısınıyor.
 • Su almanıza da gerek yok. Çeşme suyu içiliyor evlerde.
habitat mesire bungalov evleri
Habitat mesire bungalov evleri

Habitat Mesire Yerleriyle alakalı verebileceğim bilgiler bu kadar. Yedigöller konaklaması dışında Yedigöller Milli Parkında da zaman geçirebileceğiniz, gezip görmeniz gereken çok sayıda yer bulunuyor.

Yedigöller Gezi rehberi ve Bolu Gezilecek Yerler hakkında daha detaylı bilgiler, milli park giriş ücretleri, günübirlik Bolu gezi planı gibi bilgiler için de aşağıdaki Bolu Gezi Rehberi yazıma tıklayabilirsiniz:

Doğa içinde konaklama yapmayı sevenler için müthiş bir önerim daha var! Longoz Ormanlarının derinliklerinde huzur dolu lüks kamp deneyimi için tıklayın:

Doğa tatili yapmak isteyenler için yine muazzam bir gezi rotası blog yazım mevcut. Kalabalıktan uzak doğayla iç içe bol yeşillikli bir gezi planı yapmak için aşağıdaki linke tıklayın:

Hafta sonları nereye kaçsak diyorsanız, aşağıdaki linklere tıklayarak da kendi rotalarınızı oluşturabilirsiniz:

Instagram’a da bekleriz : @macitilla

Ben Atilla. Hayatımı daha çok renklendirmenin ve çok daha hareketli bir yaşam sürmenin peşine düştüm. Bunun sonucunda da yaşadıklarımı aktarabileceğim bu blogu oluşturmaya karar verdim. Deneyimlerimi, hikayelerimi, anılarımı biriktirebileceğim bir hayat yaşamak istiyorum. Üniversite 3.sınıfta 2011 yılında work and travel programı ile Amerika’da başlayan gezme ve keşfetme serüveni, 2012-2014 yılları arasında geçen kpsskpdsydsaleskurumsınavlarımülakatlar yüzünden sekteye uğrasa da 2 yıllık bir molanın ardından tekrar yollarda olup seyahat eden, kendisini gezerken her şeyden soyutlanmış bir şekilde hisseden, musmutlu bir gezginilla. “Dünya bir kitap gibidir ve gezmeyenler onun sadece bir sayfasını okurlar” St. Augustine ne güzel söylemiş. Gezmeyle alakalı üzerine söylenecek başka bir cümle olduğunu düşünmüyorum. “Kaybolduğu zaman asla ama asla bulunamayacak tek şey vardır, o da hayattır.” O yüzden güzel yaşayalım, kaliteli yaşayalım, bol bol gezelim 🙂 Gezmedik yer bırakma!

%d blogcu bunu beğendi: