konya gezisi
Seyahat

Konya Gezisi ve Meşhur Yemekleri – 2 Günde Konya Nasıl Gezilir?

Konya’da korona virüslü günlerin gölgesinde hafta sonu için şahane bir Konya gezisi gerçekleştirdik! Hasan Şendağlı’da yağ somonu lezzeti ile güne başlayıp Japon Kyoto Parkında kahve molası verdik. Akşamı etliekmek ile kapatıp sonraki gün Meram’da ve Sille Barajında doğanın keyfini çıkardık! Ayrıca Bosna Hersek Mahallesine starbucks açılmasının şokunu da yaşadık! Malum Konya’da öğrenciyken tek tük cafeler vardı 🙂

japon parkı konya
Japon Parkı Konya

2 günlük Konya gezisinde neler yapılır, Konya nasıl gezilir sorularının cevapları tüm detaylarıyla sizlerle!

Konya Gezi Rehberi

Korona virüs yüzünden hafta sonlarının kapanmasından hemen önce bir hafta sonu gerçekleştirdiğimiz Konya gezisinde hemen alttaki listede bulunan yerleri gezme fırsatımız oldu.

konya tirit
Konya Tiriti – Cemo

Konya Gezilecek Yerler

 • Konya Aziziye Camii
 • Kadınlar Pazarı
 • Mevlana Müzesi ve Meydanı
 • Bosna Hersek Mahallesi
 • Japon Kyoto Parkı
 • Meram Stüdyo Huzur
 • Araf Hotel
 • Sille Barajı
 • Bolu Lokantası
 • Ecdat Parkı
kyoto japon parkı
Kyoto Japon Parkı

Konya Yemek Yerleri

 • Hasan Şendağlı yağ somunu ve etliekmek salonu
 • Tiritçi Mithat (pandemide kapalı)
 • Ferah Etliekmek
 • Bolu Lokantası
bosna hersek mahallesi strabucks
Bosna Hersek Mahallesine Strabucks Şoku

Yukarıda sayılan tüm yerleri sırasıyla hemen alttaki Konya gezisi youtube videosunda izleyebilir, sizler de aynı sıralama ile Konya’da şahane bir hafta sonu geçirebilirsiniz.

Özellikle Japon Kyoto Parkına hayran kalacaksınız benden söylemesi!

Konya Gezi Rehberi Video’su için tıklayın:

Konya Gezisi

Konya Gezilecek Yerler olarak da izleyebileceğiniz Konya VLOG izlendiyse Konya gezilecek ve görülecek yerler blog yazısına devam edelim.

Konya Hangi Yemekleri Meşhur

Konya gezimiz özelinde Konya yemekleri olarak yağ somonu, etliekmek, tirit ve bamya çorbasını denedik. Ancak tabii ki Konya mutfağı bu yemekler ile sınırlı değil. Mesela bir düğün pilavı lezzeti var ki dillere destan. Evet baya düğünlerde yapılan bir yemek. Keza Konya fırın kebabı da inanılmaz bir lezzettir.

hasan sendagli yag somunu
Yağ somunu – Hasan Şendağlı

Bu yazıda hafta sonuna sığan Konya yemekleri ile yetindik 🙂

konya etliekmek
Pandemide Konya etliekmeği 🙁 – Ferah Etliekmek

Konya Kaç Günde Gezilir

Açıkçası Konya gezisi için en az 1 gece ve 2 tam gün ayrılması gerekiyor. Yani Konya’yı günübirlik olarak da gezebilirsiniz ancak çoğu yeri göremeden dönerseniz hatta yemeklerini tatmazsanız pek de bir anlamı kalmaz bence Konya gezinizin.

Hafta sonu gezi rotası olarak Konya gezisi aşağı yukarı bu şekilde. Konya seyahatime dair ilerde bu yazıda çeşitli güncellemeler de yapacağım. Malum Konya’da okuduğumdan az çok Konya piyasasına hakimim 🙂

konya sille baraji
Konya Sille Barajı

Diğer hafta sonu gezi rotalarında ve farklı lezzetlerde buluşmak dileğiyle!

Diğer Gezi yazılarım için Tıklayın:

Gez Dünyayı Gör Konya’yı

Anonim

Ben Atilla. Hayatımı daha çok renklendirmenin ve çok daha hareketli bir yaşam sürmenin peşine düştüm. Bunun sonucunda da yaşadıklarımı aktarabileceğim bu blogu oluşturmaya karar verdim. Deneyimlerimi, hikayelerimi, anılarımı biriktirebileceğim bir hayat yaşamak istiyorum. Üniversite 3.sınıfta 2011 yılında work and travel programı ile Amerika’da başlayan gezme ve keşfetme serüveni, 2012-2014 yılları arasında geçen kpsskpdsydsaleskurumsınavlarımülakatlar yüzünden sekteye uğrasa da 2 yıllık bir molanın ardından tekrar yollarda olup seyahat eden, kendisini gezerken her şeyden soyutlanmış bir şekilde hisseden, musmutlu bir gezginilla. “Dünya bir kitap gibidir ve gezmeyenler onun sadece bir sayfasını okurlar” St. Augustine ne güzel söylemiş. Gezmeyle alakalı üzerine söylenecek başka bir cümle olduğunu düşünmüyorum. “Kaybolduğu zaman asla ama asla bulunamayacak tek şey vardır, o da hayattır.” O yüzden güzel yaşayalım, kaliteli yaşayalım, bol bol gezelim 🙂 Gezmedik yer bırakma!

5 Yorum

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: