trakya gezi turu
Seyahat

Trakya Gezisi | Trakya Gezilecek Yerler, Yeme İçme Önerileri

Trakya gezisi yapmak yıllardır hayalimdi. Efsane Trakya gezi rotasını nihayet hem 2019 hem de 2020 yılında gerçekleştirdiğim için oldukça mutluyum.

Üst üste 2 sene gittiğim için Trakya gezilecek yerler konusunda haliyle biraz uzmanlaştım. Trakya gezisine dair tüm tecrübelerimi sizinle paylaşacağım.

5 günlük muazzam bir Trakya gezisi sonrasında 4 tane şahane youtube videosu da oluştu. Trakya gezi vlog’larını Trakya gezi rehberi tadında izleyebilir, gezi rotalarınızı bu videolar ile de şekillendirebilirsiniz.

Trakya gezisi blog yazısı 4 başlıktan oluşuyor:

 1. TRAKYA TURU | Longoz Ormanlarında Kano ile Doğa Turu
 2. LONGOSPHERE GLAMPING | Günübirlik Gezi – Giriş ve Restoran Fiyatları
 3. TRAKYA BAĞ ROTASI 🍷 | Barel Bağ Evi & Vino Dessera Bağ Evi & FİYATLAR
 4. TRAKYA GEZİLECEK YERLER | Tekirdağ-Keşan -Edirne-Kırklareli-Mola Yerleri-Trakya Yemekleri

Trakya gezisine, Kırklareli’nin İğneada ilçesinde yer alan Longoz Ormanlarının derinliklerinden kano turu yaparak başlıyoruz! Ne başlangıç ama 🙂

Longoz Ormanları Kano Turu – İğneada, Kırklareli #1

Longoz Ormanlarında Kano Yaptık | Trakya Gezisi 1

Trakya gezisi kapsamında ilk durağımız Kırklareli’nin İğneada ilçesinde yer alan ve Mert Gölünden kalkan kanolar! Bu kanolarla yarım saatlik yolculuk ile Mert Gölü’nden başlıyorsunuz ve Longoz Ormanlarının derinliklerine doğru ilerliyoruz. Gerçekten muazzam bir deneyim!

Longoz Ormanları Milli parkında kano yaparak harika bir deneyim yaşadık gerçekten. Kırklareli’nin İğneada ilçesinde yer alan ve dünyada sayıca çok az bulunan Longoz Ormanlarında kano sürmek gerçekten şahane bir his. Mert Gölü’nden Longoz Ormanlarına yaklaşık 20 dakika gibi bir sürede sürekli kürek çekiyorsunuz. Kollarınıza kuvvet!

trakya gezisi igneada kano turu
İğneada kano turu

Longoz Ormanları Kano Fiyatları

Mert Gölünden başlayan kano yolculuğu yaklaşık 1 buçuk saat sürüyor. İğneada kano fiyatları 2021 yılında kişi başı ücreti 50₺. Otopark konusunda herhangi bir sıkıntı yok. Mert Gölünün girişine aracınızı ücretsiz olarak park edebilirsiniz. Ayrıca kano yapılan yerde küçük bir cafe de bulunuyor.

Trakya gezisi kapsamında 2.durağımız ise şu sıralar oldukça popüler olan Longosphere.

LONGOSPHERE GLAMPING’de Günübirlik Gezi, Giriş ve Restoran Fiyatları, İğneada #2

Trakya gezimizin ikinci durağı son dönemde oldukça ilgi çeken, Kırklareli’nin İğneada ilçesinde yer alan ve aşırı merak edilen bir yer olan Longosphere Glamping.

Yeni nesil kamp anlayışı olarak ortaya çıkan Longosphere Glamping’in girişinden, park yerinden içeriye giriş; Kasaba ve konaklama ortamından restorana kadar Longosphere’e dair merak ettiğiniz her şey hemen alttaki video’da!

Longosphere Glamping Tanıtım Videosu

Longosphere Glamping’de konaklamak şart değil. Vakti olmayanlar veya burada konaklama yapacak maddi durumu olmayanlar için Longosphere Glamping içinde günübirlik gezinti yapabilir, restoranını kullanarak doğal ortamın tadını istediğiniz kadar çıkartabilirsiniz.

Longosphere Glampin’de konaklama yapmak isteyenler için de 2 seçenek mevcut. Sincap ve kaplumbağa adı verilen konaklama seçeneklerini tercih edebilirsiniz. Video’da nasıl göründüğüne göz attınız mı? Çok tatlılar!

longosphere glamping
Longosphere Glamping

Longosphere Giriş Ücreti 2021

Longosphere giriş ücreti 2021 yılında 20 TL’dir. Bu tutarı Longosphere Glamping içinde yer alan restoranda harcayabiliyorsunuz. Yani giriş ücretsiz gibi bir şey oluyor. Güzel düşünmüşler. Yine Longosphere gezisi videosunda restoran menü fiyatlarına, restoran görüntülerine göz atabilirsiniz.

Kırklarelinin İğneada ilçesinde yer alan Longosphere Glamping kesinlikle ziyaret edilmesi gereken harika bir doğal ortam. Trakya gezilecek yerlerin belki de yıldızı!

Longosphere Glamping Nerede

 • Adres: Yeni Mahalle , Sislioba Yolu No:8 İğneada, Demirköy\KIRKLARELİ 39650

Longosphere iletişim, telefon no

 • 444 5267

Longosphere’de konaklama yapmak ve fiyat bilgisi almak için buraya tıklayabilirsiniz. Longosphere Glamping’de 1 gece konaklama fiyatları aşağı yukarı 700TL civarında. Evet biraz tuzlu..

Longosphere Kimin

Bu konuda da internette büyük bir merak var. Merakları hemen giderelim. Yaklaşık 20 milyon TL’lik bir yatırım ile Kınay Şirketler Grubu Longosphere Glamping’in sahibi. CEO ise Yiğit Kınay.

Longosphere Glamping’e dair detaylı bir blog yazım da mevcut. Hemen aşağıdaki linke tıklayarak Longosphere deneyimi için kapsamlı bir blog yazısına ulaşabilirsiniz:

Longosphere Glamping’deki günübirlik gezintimizin ardından bizi çok heyecanlandıran bir diğer deneyime geçiyoruz şimdi de, Trakya Bağ Rotasına!

TRAKYA BAĞ ROTASI 🍷 – Barel Bağ Evi & Vino Dessera Bağ Evi & FİYATLAR #3

Trakya Bağ Rotası

Trakya gezisinin en keyifli kısımlarından birindeyiz, efsaneleşen Trakya Bağlarındayız..

Trakya Bağ Rotası 2021

Trakya bağ rotasını Tekirdağ’da yer alan Barel Bağ Evi ve Kırklareli’nde yer alan Vino Dessera Bağ Evinde gerçekleştirdik. Türkiye’de deneyimlenmesi gereken harika bir Trakya şarap rotası gerçekten🍷

Trakya gezi rotasında çok fazla günümüz olmadığı için sadece 2 tane Bağ rotası gerçekleştirebildik. Yoksa Trakya’da gidilmesi gereken en az 7-8 tane bağ bulunuyor. Şuradan Trakya Bağ Rotasına dair detaylı bilgi edinebilirsiniz. Vakti olanlar geniş geniş diğer bağ evlerini de deneyimleyebilir☺️

Trakya gezisinde sıra geldi şarap pizza yapmaya!

Barel Bağ evi fiyatları ve Vino Dessera Bağ evi fiyat listesi de hemen yukarıdaki video’da yer alıyor. Trakya Bağ rotasında fiyatlar piyasaya göre gayet uygun bence. Hele Ankara’ya göre bayaa uygun😁

trakya gezisi trakya bag rotasi
Trakya Bağ Rotası

Trakya gezi turunda son olarak, genel bir Trakya gezisine çıkartacağım sizleri. Bu gezide leziz Trakya yemeklerini, tarihi noktaları, Trakya’da mutlaka gezilip görülmesi gereken yerleri aktaracağım.

Tekirdağ-Keşan-Edirne-Kırklareli-Mola Yerleri-Trakya Yemekleri | TRAKYA GEZİLECEK YERLER #4

Trakya Gezilecek Yerler

Trakya’da mutlaka deneyimlenmesi gereken 3 başlıktan sonra sıra genel bir Trakya Gezi Rehberine geldi. Başlıkta yer alan şehirleri ve Trakya yemeklerini tek tek ayrı bir blog yazısında ayrı ayrı aktaracağım. Zaten hemen yukarıdaki video’da görsel olarak Trakya gezisini izleyebilirsiniz. Bu yazıda Trakya’da gezip görülecek yerleri başlık halinde anlatacağım.

trakya gezilecek yerler selimiye cami
Selimiye Camii – Edirne

Trakya Gezisi videosunun içeriği hayli geniş ve sırayla şu şekilde:

Trakya Gezilecek Yerler

 • Tekirdağ
 • Keşan (satır eti)
 • Uzunköprü
 • Edirne Yaprak ciğer
 • Selimiye Camii
 • Karaağaç Tren Garı – Kara treen gecikiir
 • Lozan Anıtı
 • Kırklareli Şahane yol üstü molaları
  • Demirköy Samakof Restoran (türk kahvesi molası)
  • Taş Mekan Demirköy (kuzu tandır molası) 😛
 • Kırklareli
 • Vize
 • Vize Kalesi
 • Kıyıköy
 • Sakarya Islama köfte ile kapanış 😛
edirne cigeri trakya yemekleri
Edirne ciğeri

İşte aşırı kapsamlı Trakya Gezisi bu şekilde. Sizler de vaktinize göre ister videolardaki tüm yerleri sırayla gezer isterseniz parça parça Trakya’da gezip görülecek yerleri tamamlayabilirsiniz. Son olarak da Trakya’da nerelerde kalır başlığına deyinip yazıyı sonlandıracağım. Detaylı Trakya seyahati de yakına blog’da olacak!

tas mekan demirkoy trakya yemekleri
Taş Mekan Demirköy – Kuzu Tandır

Diğer Gezi yazılarım için Tıklayın:

Instagram’a da bekleriz: @macitilla

Ben Atilla. Hayatımı daha çok renklendirmenin ve çok daha hareketli bir yaşam sürmenin peşine düştüm. Bunun sonucunda da yaşadıklarımı aktarabileceğim bu blogu oluşturmaya karar verdim. Deneyimlerimi, hikayelerimi, anılarımı biriktirebileceğim bir hayat yaşamak istiyorum. Üniversite 3.sınıfta 2011 yılında work and travel programı ile Amerika’da başlayan gezme ve keşfetme serüveni, 2012-2014 yılları arasında geçen kpsskpdsydsaleskurumsınavlarımülakatlar yüzünden sekteye uğrasa da 2 yıllık bir molanın ardından tekrar yollarda olup seyahat eden, kendisini gezerken her şeyden soyutlanmış bir şekilde hisseden, musmutlu bir gezginilla. “Dünya bir kitap gibidir ve gezmeyenler onun sadece bir sayfasını okurlar” St. Augustine ne güzel söylemiş. Gezmeyle alakalı üzerine söylenecek başka bir cümle olduğunu düşünmüyorum. “Kaybolduğu zaman asla ama asla bulunamayacak tek şey vardır, o da hayattır.” O yüzden güzel yaşayalım, kaliteli yaşayalım, bol bol gezelim 🙂 Gezmedik yer bırakma!

4 Yorum

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: