gokceada en iyi restoranlar
Çanakkale,  Gökçeada,  Marmara,  Seyahat,  Yemek

Gökçeada Restoran Önerileri – En İyi Gökçeada Mekanları

Gökçeada restoran önerileri ada gezinize renk katacak en önemli etkenlerden biri. Adanın muazzam gün batımlarına lezzetli yemekler, taverna müzikleri ve mezeler ile şahitlik edip kadehler tokuşturarak çok keyifli anılar biriktireceğinize kefil olabilirim.

Gökçeada yeme içme konusunda beni aşırı mutlu eden bir lokasyon oldu. Zaten adanın manzarasına, koylarına, denize girilecek yerlerine diyecek fazla bir şey yok. Gökçeada yemek ve restoran konusunda da bizi aşırı derecede keyifli hissettirdi.

gokceada gun batımı restoranları
Gökçeada restoranları

Gökçeada’da yaşadığımız bir diğer sürpriz de deniz mahsullerinin yanı sıra et yemeklerinin de oldukça lezzetli olmasıydı. Adayı gezerken zaten göreceksiniz. Çoğu yerde keçiler, oğlaklar cirit atıyor. 🙂 Bu durum Gökçeada yemek kültürüne ve mekanlarına da yansımış ve çok lezzetli et yemekleri ortaya çıkmış. Gökçeada’nın hangi yemeği meşhur sorsuna verilecek ilk cevap oğlak tandır ve ada köftesi . Devamında da adaya özgü leziz mezeler ve tabii ki balıklar geliyor.

Şimdi hemen Gökçeada restoran önerilerine geçip ne nerede yenir, en iyi Gökçeada restoranları hangileridir onlara bakalım. Bu birkaç cümle bile zaten bizi yeterince acıktırdı sanıyorum! 🙂

İmroz Poseidon

Şu an yazarken bile o mekandaki gün batımı anı ve yemeklerin lezzetini tekrar yaşıyorum. Evet doğru bildiniz. Gökçeada’nın en imza, en şovlu, en manzaralı, en sunset’li mekanı olan İmroz Poseidon’dan bahsediyorum. Gökçeada en iyi restoranlar denildiğinde akla ilk gelen yer İmroz Poseidon!

Bu video’dan İmroz Poseidon’un büyüleyici ortamına, leziz mezelerine ve gün batımı anına, İmroz Poseidon menü fiyatlarına şahit olabilirsiniz. Göz yaşım pıt…

Gökçeada’da mutlaka gidilmesi gereken mekanlardan biri olan İmroz Poseidon’u anlatmaya nereden başlasam cidden bilemiyorum. Kaleköy’ün tepesinde bulunan Poseidon’un konumu inanılmaz bir yerde. Resmen Gökçeada’nın çatısı gibi konumlanmış. Güneş direkt kadehinizin veya balığınızın içine batıyor. 🙂 Karşınızda Yunan Semadrek adası bulunuyor. Çarşaf gibi deniz, gün batımı, şahane yemekler..

10/10 bir yaz akşamı restoranı..

imroz poseidon gokceada
Imroz Poseidon Gökçeada

İmroz Poseidon menüsü de şahane. Özellikle balık simit olmazsa olmazlardan. Hizmet deseniz inanılmaz derecede iyi. Tüm garsonları aşırı güler yüzlü, tamamen müşteri odaklılar. Dikkat çekici derecede hızlılar. Böyle bir mekanda bu tarz bir hız hayal dahi edilemez. Çünkü mekan çok geniş ve aşırı kalabalık. Bunun yanında mekan müdürünün tek tek masaları gezip memnuniyet sormaları da oldukça ince bir düşünce.

İmroz Poseidon fiyatlar noktasında da aşırı pahalı diyemeyiz. Gökçeada standartlarına göre tüm bu saydığım sebeplerden ötürü haliye bir tık pahalı. Ancak asla “yuhhhh” derecesinde değil. Hatta Ankara’daki benzinlik manzaralı meyhaneler Poseidon’dan daha pahalı..

imroz poseidon fiyat
İmroz Poseidon fiyat

İmroz Poseidon’a gitmeden önce mutlaka rezervasyon yaptırmanız gerekiyor. Eğer en iyi masada olmak isterseniz de en az 1-2 hafta öncesinden(abartmıyorum!) mekanı aramanız gerekiyor.

gokceadada dogum gunu
Gökçeada’da doğum günümm

İmroz Poseidon’u bu kadar sevmemin bir nedeni de doğum günümü burada kutlamamız. 🙂 Doğum günü pastamın leziz bir sakızlı muhallebi oluşu da benim için ayrı bir güzellik oldu. Gökçeada damla sakızlı muhallebi nerede yenir sorusunun cevabını da burada cevaplamış olduk. Lezizdi. 😛

gokceada mekan onerileri
Gökçeada mekan önerileri

Barba Yorgo Taverna

Gökçeada restoran önerileri yazısının bir diğer iddialı mekanı da Barba Yorgo Taverna. Barba Yorgo zaten başlı başına Gökçeada’nın en eski isimlerinden biri. Fırsatınız olursa Barba Yorgo’nun hayatını dinlemenizi öneririm. Hatta mekana gittiğinizde Barba Yorgo ile karşılaşırsanız ne mutlu size. Biz maalesef kendisiyle karşılaşamadık.

gokceada restoranları barba yorgo
Gökçeada restoranları Barba Yorgo

Gelelim yeme içme ve eğlence kısmına. Barba Yorgo’da yaz sezonu boyunca neredeyse her akşam canlı müzik oluyor. Linkten ve alttaki video’dan da göreceğiniz üzere hem slow hem de hareketli olmak üzere şahane bir müzik şöleni gerçekleştiriliyor. Bir yandan eğlenip diğer yandan da Ederlezi şarkısı ile kederleniyorsunuz..

Barba Yorgo’da yemek yiyip sadece bir şeyler içebilirsiniz. Barba Yorgo’nun kendi üretimi olan şaraplarından da taverna bardakları ile mutlaka birkaç kadeh için, pek keyifli. 🙂

Personel oldukça ilgili, güler yüzlü ve hızlı. Gökçeada Meyhane araştırmasında rahatlıkla tercih edilecek bir mekan.

gokceada nerede ne yenir
Gökçeada nerede ne yenir

Barba Yorgo’nun önüne araç ile gidilemiyor. Aracınızı köyün girişine ücretli otoparka veya yol kenarına ücretsiz park edip köy içine yaklaşık 2-3 dakika yürüyorsunuz. Barba Yorgo’nun ilerisine de gitmişken bir yürüyüş yapmanızı öneririm.

Barba Yorgo’da menü fiyatları ve bir gecenin maliyeti değişmekle birlikte ana yemekler 350-400 TL, şarap kadehleri 120-180 TL arası ve mezeler 120TL civarı değişmekte.

gokceada restaurant fiyatları barba yorgo
Gökçeada restoran fiyatları barba yorgo

Barba Yorgo taverna kelimenin tam anlamıyla şengensiz Yunanistan mekanı. 🙂 Gökçeada’da hem eğlenelim hem kaliteli bir şeyler yiyelim hem de Yunan ezgileri eşliğinde dans edelim diyenler için Barba Yorgo taverna şahane bir seçim olacaktır.

Gökçeada’da canlı müzik ve taverna arayışında olanlar Barba Yorgo taverna‘da mutlaka bir akşam geçirmeli.

Dimitri Ada Evi & Restaurant

Gökçeada’da mutlaka gidilmesi gereken restoranlardan biri de Dimitri restoran. Dimitri de tıpkı Poseidon gibi şahane bir gün batımı manzarası sunuyor. Gökçeada Manzaralı Restaurant denildiğinde akla gelen yerlerden biri olan Dimitri’deki en güzel şey gün batımı manzarası! Hemen alttaki video’dan acil manzarama bakmanız gerek! 🙂

Gökçeada manzaralı mekanlar / Dimitri Ada Evi Restoran VLOG

Menü çeşitliliği olarak emsallerine göre bir tık zayıf olsa da şahane gün batımı manzarasının yanında birkaç meze ve içeceğiniz ile Dimitri’de çok güzel vakit geçireceğinize eminim.

gokceada restoran fiyatları
Gökçeada restoran fiyatları / Dimitri restoran

Dimitri ada evinde ahtapot ızgara, ada otları ve ege karması mezesi söyleyip 2 duble rakı ile gün batımı keyfi yaşadık. Alkol almayan kişiler de asla gerilmesin. Hemen yan masada çocuklu bir aile limonatalar eşliğinde ada köfte gömüyordu. 🙂 Yani dümdüz bir akşam yemeği için bile Dimitri’yi tercih edebilirsiniz. Gökçeada alkolsüz restoranlar arayışında olanlar da burayı tercih edebilir.

gokceada restoran dimitri ada evi
Gökçeada Dimitri Ada Evi

Çalışanlar nazik ve ilgiliydi. Biz genel olarak Dimitri’den keyif aldık.

Hafif bir Yunan müziği eşliğinde Gökçeada gezinize renk katacak bu mekanı gezi rotanızın bir tarafına mutlaka ekleyin.

Patika Balık

Patika Balık, Gökçeada restoran önerileri yazısında yıldızlı mekan önerilerimden biri. Sokakta rastgele yürürken “aa burada ne güzel Yunan müziği yapıyorlar hadi oturalım” şeklinde mekana giriş yapıp sürpriz doğum günü kutlamamdan şahane mezelere uzanan harika bir akşam geçirdiğimiz Gökçeada restoranı olur kendileri.

gokceadada dogum gunu mekanları
05.07 hatırası 🙂

Gökçeada’da canlı müzik yapılan mekanlardan biri olan Patika Balık, yeme içme menüsünde de oldukça iddialı. Personel aşırı güler yüzlü ve hızlı. Mekanın atmosferi şahane.

Meze fiyatları ortalama 100-130 TL bandında. Ürünler oldukça taze. Gittiğinizde Yunan sanatçıları da yakalarsanız sizden iyisi yok! Patika Balık’tan bir parça görüntüler alttaki linkte yer alıyor.

Gökçeada canlı müzik mekanları / Patika Balık

Gökçeada’da sürpriz bir doğum günü kutlamak isterseniz de (yazar burada kendisine yapılan sürpriz doğum gününden bahsediyor) Patika Balık şahane bir seçenek olacaktır. Gökçeada’ya yine gitsem ilk uğrayacağım mekanlardan biri.

To Steki tis Angelikis

Gökçeada’nın meşhur Rum tavernalarından biri de Angelikis. Tepeköy köy meydanında, açık havada Yunan ezgileri eşliğinde leziz mezelerin tadını çıkararak Angelikis’de eğlenceli bir ada akşamı geçirebilirsiniz. Denk gelirseniz gecenin ilerleyen saatlerinde sirtaki şovu da yapılıyor.

Gökçeada Restoran Önerileri / Barba Yorgo Taverna VLOG

Mekanın konumu ve atmosferi çok güzel. Hizmet anlamında diğer Gökçeada restoranlarına göre biraz yavaşlar. To Steki tis Angelikis’de canlı müzik yok ancak çalınan müzikler oldukça keyifli. Menü fiyatları da ada restoranları ile hemen hemen aynı. Örnek açısından, 5 çeşit meze, mekana özel soslu salata, çıtır kabak, paçanga böreği, saganaki ve 35’lik rakı hesabı ortalama 2500 TL civarı tutuyor.

Son Vapur

Son Vapur Gökçeada ne yenir diye Google’da baya aratılmış. Biz de gittik baktık Son Vapur’da ne yenir diye. Özellikle mezeler ve ara sıcaklar oldukça leziz. Ana yemek olarak da levrek ve oğlak tavsiye ederim.

Öncelikle ikram olarak önden patatesli ekmek ve zeytin geliyor. Tabi sözde ikram ama hesapta kuver olarak sizden fazlasıyla bu ikramlar tahsil ediliyor. 🙂 Son Vapur’da fiyatlar Gökçeada’ya göre bir tık yüksek. Buraya gelmeden önce mutlaka rezervasyon yaptırmanız gerek. Mekanın ambiyansı çok güzel. Ayrıca bazı günler canlı müzik de yapılıyor.

gökceada son vapurda ne yenir
Son Vapur – Gökçeada

Son Vapur restoranı Zeytinliköy’e girmeden hemen sağ tarafta kalıyor.

Merkez Lokantası

Gökçeada yemek mekanları yazısının belki de en mütevazi tavsiyesine geldi sıra. Gün batımı manzarası olmayan üstelik biraz da esnafvari bir havası olan Merkez lokantası Gökçeada yemek yerleri noktasında oldukça popüler bir mekan.

gokceada en iyi restoranlar
Gökçeada en iyi restoranlar

Gökçeada’nın merkezinde bulunan ve oğlak tandırıyla meşhur olan Gökçeada Merkez Lokantasına ve uygun fiyatlarına bir göz atabilirsiniz. Oğlak tandır yanında ada köfte de sipariş etmeyi unutmayın. Oldukça lezzetliler! 🙂

gokceada yemek mekanları merkez lokantası
Gökçeada yemek mekanları Merkez Lokantası

BONUS

Karadut Bistro

Gökçeada’da güneşi batırıp mezeleri hüplettiniz, şahane ada lezzetlerini tadıp birkaç kadeh tokuşturarak günü bitirdiniz. İşte tam o anda gelen “bir cila birası veya cila çayını” karşılayacak bir öneri ile Gökçeada restoran önerileri blog yazısına son veriyorum. İşte o aranan adanın after mekanı: Karadut Bistro!

Gökçeada Mekanları / Karadut Bistro

İyi eğlenceler! 🙂

gokceadada ne yenir

Gökçeada’da ne yenir sorusunun cevapları haliyle Çanakkale’de ne yenir sorularının cevaplarını da karşılar nitelikte.

Gökçeada dışında Türkiye’de mutlaka gidilmesi gereken değişik ve adı dahi pek duyulmamış adalar da bulunuyor. Bunlardan biri de İzmir’in Dikili ilçesinde bulunan Garip adası! Gezi detayları için alttaki linke göz atmayı unutmayın.

Gökçeada mekanları blog yazısını buraya kadar okuduysanız alttaki blog yazılarım da sanıyorum ilginizi çekecektir! 🙂 Farklı bir deneyim yaşamak isteyenlere, karavan tatili deneyimini de şiddetle öneririm. Karavan tatili nasıl yapılır, karavan kiralarken nelere dikkat edilir, yanınıza neler alınır gibi tüm detaylar alttaki linkte!

Çanakkale dışında farklı tatil rotası arayanlara Balıkesir’in keşfedilmemiş ilçesi Burhaniye gezi rotasını önerebilirim!

Gökçeada seyahatinize ve diğer gezilerinize renk katacak kitap önerileri blog yazılarıma da mutlaka göz atmalısınız. Okuyacak kitap bulamayanlar için dev hizmet! 🙂 Kitap önerileri hemen alttaki linklerde.

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir