Gulet ile mavi yolculuk
Akdeniz,  Ege,  Seyahat,  Tekne Kiralama,  Türkiye

Gulet Kiralama ile Mavi Yolculuk Turları

Lüks, seçkin ve aynı zamanda konforlu bir tatil yapmayı düşünenlerin tercihlerinden biri de gulet kiralamaktır. Mavi yolcuklarda en çok tercih edilen guletler, geleneksel yapıda üretilmiş ahşap yapıda olan yelkenli yatlardır. Genellikle Ege ve Akdeniz’de yaygın bulunan bu yatlar Ege ve Akdeniz ve hatta yurt dışında yapacağınız mavi turlar için elverişli araçlardır.

Her türlü bütçeye uygun üretilen guletlerde pek çok seçeneğe rastlamak mümkündür. Ekonomik guletlerden tutun lüks guletler, de-lüks guletler gibi birçok seçeneği olan guletler sundukları hizmetler ile eşsiz bir tatil deneyimi yaşamanıza imkân tanıyor.

Gulet Tipleri

Gulet kiralayarak çıkacağınız mavi yolculuklarda gideceğiniz rotalara bağlı olarak birçok farklı şey keşfetmeniz mümkün olacaktır. Ülkemiz mavi yolculuklar için oldukça elverişli ve bu yolculuğun her karesi ayrı bir güzellik barındırıyor olacak.

Gulet ile çıkacağınız mavi yolculuklarda hem eğlenip hem de kelimenin tam anlamıyla oldukça lüks ve konforlu bir tatil deneyimi yaşayacaksınız.

Yaklaşık 20 yıldır her yaz, hem yazlık tatili hem de Türkiye’nin çoğu turistik yerinde yaz tatili yapmış bir gezgin olarak söyleyebilirim ki, 1 haftalık tekne tatili yaptıktan sonra ”ben şimdiye kadar tatil yapmamışım” dedim!

Tekne kiralama

Gulet Nedir?

Gulet, Ege ve Akdeniz kıyılarına özgü olan geleneksel ahşap yelkenli yatlara verilen isimdir. Geleneksel mimaride inşa edilen guletler ahşap, motorlu ve yelkenli bir yat türüdür. Bu yatların yapımına ilk kez Bodrum’da başlanmıştır. Genellikle kıyıya yakın mavi turlarda kullanılır. Ayrıca uzun deniz yolculuklarında da ideal olarak kullanılabilir. 

Konforlu bir tatil deneyimi yaşamak isteyenler için gulet ideal bir tercih olacaktır. Kamaraları ve yaşam alanları bakımından oldukça geniş ve ferah olan guletler, konforlu bir tatil deneyimi için oldukça uygundur. Günümüzde guletler Bodrum, Fethiye, Bozburun, Marmaris ve İstanbul’da üretilmektedir.

Gulet Kiralama ile Mavi Yolculuk Turları
Gulet Kiralama ile Mavi Yolculuk Turları

Gulet Tipleri

Mavi yolculukta en çok tercih edilen yat tipi gulet yatlardır. Günümüzde birçok farklı şekilde gulet üretilmektedir. Guletlerin arka kısmında oturma alanı ve yemek masası bulunur. Ön kısmında müşterilerin güneşlenebilmesi için minderler ve sofa bulunur. Ayrıca guletlerin büyüklüğüne bağlı olarak her gulette kapalı salon ve yemek masası bulunmaktadır.

Günümüzde birçok farklı tipte gulet üretilmektedir. En yaygın gulet tipleri ise şunlardır: Karpuz kıç, aynalı kıç, tirhandil gulettir. Bu gulet türlerinin her biri farklı avantajlara sahiptir ve farklı kıyılarda kullanıma uygundur.

Ekonomik ve Klimalı Gulet

Günümüzde birçok insan tatil yapmak için gulet tercih etmektedir. Gulet ile yapılan tatiller konforludur ve bu tatilin kişilere sağlayacağı pek çok avantajı bulunur. Ayrıca tatilden maksimum keyif almak için de guletler tercih edilir. Fakat gulet fiyatlarının pahalı olması sebebi ile birçok kişi gulet tatili yapmaktan vazgeçiyor veya gulet tatiline çıkmayı dahi düşünemiyor. Fakat gulet ile tatil yapmak için ekonomik sebepler kısıtlayıcı bir unsur değil. Çünkü ekonomik sınıfa uygun olan ve nispeten daha düşük bütçelerle tatil yapabileceğiniz gulet charter da mevcuttur.

Ekonomik guletler diğer guletlerden farklı olarak daha eski yıllarda üretilmiş olan yatlardır. Bu guletler 17-50 metre arasında bir uzunluğa sahiptir. Kamara sayıları ise en az 3 ve daha fazla sayıdadır. Ekonomik guletler uygun fiyatları ile birçok insan tarafından tercih edilmektedir.

Aileniz veya dostlarınızla uygun fiyatlı tatil imkânı sunan ekonomik guletler pek çok avantaja sahiptir. Özellikle sıcak havalarda kullanmanız için klima olanağı dahi bulunur. Ancak bu klimalar için genellikle belirli bir kullanım süresi vardır.

İnsanlar yat tatilinin çok pahalı tutacağını düşünse de birkaç arkadaş ile birleşildiğinde ekonomik bir gulet kiralama, 5 yıldızlı otel tatilinden daha ucuza bile getirilebilir.

tekne tatili

Lüks Gulet

Lüks Guletler, normal teknelerden çok daha fazla imkân sunan yat çeşitleridir. Fiyatları bakımından son derece pahalı olan bu guletler, lüks bir yaşam için gereken her türlü donanıma sahiptir. Bu guletlerin en önemli özelliklerinden biri de her kabinde misafirlerin rahat edebilmesi için dizayn edilmiş banyo ve tuvaletlerin olmasıdır.

Lüks guletlerin içerisi oldukça şık bir görünüme sahiptir. Ayrıca sıkıldığınızda vakit geçirebilmeniz için TV, müzik çalar, DVD gibi birçok ürün bulunur. Bu yatlarda size hizmet sağlayan mürettebat bulunur ve mürettebat ihtiyacınız olan her konuda size yardım edecektir.

Lüks guletlerin size sağladığı en önemli avantajlardan biri de gece ve gündüz çalışan klimaların olmasıdır. Ayrıca bu guletlerde bulunan seyir cihazları sayesinde güvenli bir yolcuğa çıkabilirsiniz. Her türlü özel donanıma sahip lüks guletler 5 yıldızlı bir otel konforunu aratmaz.

Lüks gulet
Lüks Gulet

De-Lüks Gulet

De-Lüks Gulet, lüks ve konforlu bir tatil yapmak isteyenlerin tercihi olan yatlardır. Bu yatlar aklınıza gelebilecek her türlü donanıma sahip yatlardır. De-Lüks guletler, lüks guletlerden farklı olarak daha fazla imkânla donatılmıştır. Ayrıca de-lüks guletlerde kamara sayısı azdır ve kamaralar oldukça geniştir. Kabin boyutları da yüksek olan bu guletler lüksü tam anlamıyla yaşatır. Bu tür guletlerin bütün kabinlerinde WC, banyo, mutfak, mini bar, TV, DVD gibi imkânlar bulunur. Ayrıca bazı kabinlerde jakuzi ve oturma grubu da bulunur. Güneşlenme ve oturma alanları da diğer gulet türlerine göre çok daha geniş olan de-lüks guletlerde güzel ve keyifli bir tatil geçirebilirsiniz.  

Gözlerden uzak, huzurlu ve sakin bir tatil geçirebileceğiniz bu guletlerin mürettebatları sizlerin tüm ihtiyacını karşılamak için size eşlik edecektir. De-lüks gulet ile çıkacağınız mavi turunuzda rotanızı kendiniz belirleyeceğinizden, istediğiniz tatil planını kendiniz hazırlayabilirsiniz.

Yacht charter
Gulette yemek başkadır 🙂

Exclusive Gulet

Exclusive Gulet, ultra lüks guletlerdir. Bu sınıfa dâhil olan guletler en kaliteli ve en lüks hizmet sunan guletlerdir. Bu yatlarda konforlu bir tatil için gereken tüm donanımlar mevcuttur. TV, internet bağlantısı ve balık tutmak için şnorkel ekipmanları gibi boş zamanlarınızı değerlendirebileceğiniz her türlü ekipman bu yatlarda bulunur. Çok geniş alanı bulunan bu yatlar birden fazla kişinin seyahat edebilmesi için uygundur. Eşsiz ve keyifli bir tatil yapmak isteyenler exclusive guletleri tercih etmelidir.

Gulet Kiralama Nasıl Yapılır?

Günümüzde mavi yolculuk kavramına olan ilgi son zamanlarda artmıştır ve birçok insan tatilini mavi tur ile yapmayı düşünmektedir. Mavi yolculuklar için guletler oldukça sık tercih edilir. Ülkemizde uzun yıllardır ve farklı şekillerde üretilen guletlerin kiralanması oldukça basittir. Ülkemizde gulet üretiminin artmasıyla her bütçeye uygun gulet kiralamak mümkün hale gelmiştir.

Gulet kiralamayı düşünüyorsanız yapmanız gereken ilk şey kiralayacağınız gulet için bütçenizi belirlemektir. Bütçenizi belirledikten sonra ise bütçenize uygun guleti bularak firmalarla iletişime geçip guletinizi kiralayabilirsiniz. Gulet kiralarken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta gulet kiralayacak olduğunuz firmanın güvenilir bir firma olmasıdır. Firmanın köklü ve güvenilir olması mavi yolcuğunuzda herhangi bir sorunla karşılaşmanızı engelleyecektir.

Gulet Kiralama Nasıl Yapılır
Gulet Kiralama

Gulet ile Mavi Yolculuk Deneyimi Yaşayın

Mavi yolculuklar için ideal bir konumda olan ülkemizde, kiralık guletlerle masmavi koylar, yemyeşil ormanlar, birçok antik kent ve tarihi yapı ile karşılaşmak mümkün olacaktır. Her bütçeye uygun gulet çeşidi ile eşsiz bir tatil deneyimi yaşayabilir ve mavi yolcuktan tam anlamıyla verim alabilirsiniz. Mavi yolculuktan maksimum keyif almak için size uygun gulet seçeneklerini inceleyebilirsiniz.

Mavi yolculuklarda sıklıkla tercih edilen guletler eşsiz yapıları ile dikkat çekiyor. Bambaşka ve konforlu bir tatil imkânı sunan bu yatlar ile Ege ve Akdeniz’in muhteşem koylarını gezebilir ve masmavi denizin keyfini doyasıya çıkarabilirsiniz. Her bütçeye uygun özel tasarımlı guletler ile 5 yıldızlı otel konforunda unutulmaz bir yacht charter deneyimi yaşayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir