kaz dagları kahvaltı mekanları
Balıkesir,  Marmara,  Türkiye,  Yemek

Kaz Dağları Kahvaltı Mekanları 2024 – Nerede Kahvaltı Yapılır?

Kaz Dağları kahvaltı yapmak için muazzam bir doğal ortam. Bence hemen herkes huzurlu bir ortamda, uzun ağaçların gölgesinde, kuş sesleriyle, su şırıltısıyla ve en önemlisi de deniz manzarasıyla güzel bir kahvaltı yapmak ister. Hatta bu konuda Cemal Süreyya’nın çok ünlü bir sözü var. Ekmek yoksa pasta yesinlfdsfds şaka şaka. Şöyle diyor üstadımız:

Yemek yemek üstüne ne düşünürsünüz bilmem

Ama kahvaltının mutlulukla bir ilgisi olmalı.

Cemal Süreyya

Ahh Cemal Bey o kadara haklısınız ki! Genelde yaz tatili döneminde tercih edilen Kaz Dağları bölgesinde deniz, kum ve güneş dışında (yazar burada Altınoluk, Güre gibi sahil şeritlerden bahsediyor) muazzam bir doğal ortam bulunuyor. Hal böyle olunca bu şahane doğanın içinde kahvaltı yapma düşüncesi de istemsizce ortaya çıkıyor.

Tam bu noktada Balıkesir’in Güre ,Çamlıbel mevkiinde yer alan bir kahvaltı mekanı önermek istiyorum. ismi de ortamı gibi oldukça iddialı: Düşler Vadisi..

Düşler Vadisi

kaz dagları kahvaltı
Düşler Vadisi – Kahvaltılıkların bir bölümü

Kaz Dağları Milli Parkında kahvaltı denildiğinde akla ilk gelen yerlerden biri Düşler Vadisi. Kaz Dağlarının eteklerinde yer alan bu kahvaltı mekanında doğayla iç içe, zengin menüsüyle sosyal mesafeli masalarıyla huzurlu bir kahvaltı yapabilirsiniz. Düşler Vadisinde masanıza gelen ürünleri de sınırsız bir şekilde isteyebilirsiniz. Nerden baksanız kral hareket değil mi?

Düşler Vadisinin ortamını ve masadaki kahvaltı çeşitlerini merak ediyorsanız hemen alttaki video’ya göz atabilirsiniz:

Kaz Dağları Milli Parkı Kahvaltı

Videodan da görebileceğiniz gibi Düşler Vadisinin kahvaltısının dışında güzel de bir yürüyüş parkuru bulunuyor. Ayrıca yürüyüş parkurunun sonunda da havuzda vakit geçirmek isteyenler için de güzel bir ortam bulunuyor. Kaz dağlarının içinde havuzda yüzmek oldukça keyifli olmalı 🙂

Kaz Dağları kahvaltı fiyatları da piyasa fiyatlarına göre hemen hemen aynı. Wooaaw’lık bir durum söz konusu değil. Aşırı bir fiyat kitlemece durumu yok. Bence makul fiyatlar.

Kaz dağlarında nerede kahvaltı yapılır denildiğinde Düşler Vadisi’ni listenize eklemenizi öneririm. Ve tabii ki mekana gitmeden önce rezervasyon yaptırmanız şart. Özellikle bayram gibi özel günlerde 2 gün öncesinden rezervasyonların dolduğunu da belirteyim. Bu linkten Düşler Vadisinde rezervasyon yapabilir ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Düşler Vadisi akşam 10’a kadar açık ve kahvaltı dışında da normal yemek yiyebiliyorsunuz.

kaz dagları milli parkı kahvaltı
Kaz Dağları

Düşler Vadisi dışında kaz Dağlarında ikinci favori kahvaltı mekanıma geldi sıra: Çınaraltı Nazım Ustanın Yeri

Çınaraltı Nazım Ustanın Yeri

Kaz Dağları kahvaltı mekanlarında kesinlikle tercih etmeniz gereken bir diğer yer de Çınaraltı Nazım Ustanın Yeri. Kaz Dağlarının eteklerinde, Balıkesir’in Edremit ilçesinin Narlı Köyünde yer alan Nazım Ustanın yerinde ilk öne çıkan şey kesinlikle manzarası. Fotoğraflarda görünenin neredeyse 2-3 katı güzellikte bir manzara var. Hemen alttaki kısa videodan Nazım Ustanın tatlış mekanına bir göz atabilirsiniz:

Çınaraltı Nazım Ustanın Yeri

Manzarayla karın doymuyor dediğinizi de duyar gibiyim 🙂 Evet, mekan kahvaltı anlamında da oldukça zengin. El yapımı zeyinler, zeytinyağları, reçeller, sıcak çeşitleri hemen her şey masada yeterli görünüyor. Tüm bunların üzerine nazım Ustanın ve eşinin samimiyeti, güler yüzü ve güzel muhabbeti eklenince de mekandan alınan lezzet tavana çıkıyor resmen.

çınaraltı nazım ustanın yeri
10/10 Kahvaltı

Nazım ustanın Yeri küçük bir işletme olduğundan mekana gitmeden rezervasyon yaptırmanızda fayda var.

  • Çınaraltı Nazım Ustanın Yerinde kahvaltı fiyatı kişi başı 50 TL.

Tüm bu anlattıklarımla ve diğer mekanlardaki fiyatları düşünürsek gayet makul bir fiyat bence. Üstelik sınırsız çay ve su da içebiliyorsunuz. Suya para vermemek bile büyük güzellik. Bizim mekanlarda suya olan hassasiyetimizi bilen bilir. Suya asla para vermeyiz 🙂

kazdağları en iyi kahvaltı
Kazdağları eteklerinde çay keyfi 🙂

Alttaki linkten mekanın nerede olduğuna ulaşabilirsiniz:

Düşler Vadisi ve Çınaraltı Nazım Ustanın Yeri, Kaz Dağları kahvaltı alanında benim favori 2 mekanım. Kaz Dağlarında bu iki mekan dışında da çok sayıda kahvaltı mekanı bulunuyor.

edremit kaz dağları kahvaltı
Edremit Kaz Dağları Kahvaltı

Eğer vaktiniz varsa veya detaylıca bahsettiğim bu 2 mekana zaten gittiyseniz ve farklı bir yer arıyorsanız aşağıdaki listeden Kaz dağlarında kahvaltı mekanlarına göz atabilirsiniz:

Kaz Dağları Kahvaltı Mekanları

  • Düşler Vadisi
  • Nazım Usta’nın Yeri
  • Naturland Restaurant Piknik Alanı
  • Serinyer Kahvaltı Ve Izgara
  • İkizler Köy Sofrası
  • Zeytinbağı Restaurant
  • Şarlak Deresi Köy Kahvaltı Yeri
  • Dostlar Restaurant Kahvaltı Ve Izgara

Kaz Dağları kahvaltı mekanları önerilerim hoşunuza gittiyse Gökçeada mekan önerilerimi de seveceğinizi düşünüyorum! Detaylar alttaki linkte:

Kaz Dağları bölgesi karavan tatili ve karavan kampı için de oldukça tercih edilen bir tatil noktası. Eğer sizler de karavan kiralamak istiyor ve nereden başlanacağını bilemiyorsanız alttaki linke tıklayarak karavan tatili nasıl yapılır ve karavan kampı önerileri nelerdir sorularına hemen yanıt bulabilirsiniz.

Eğer Kaz Dağları civarındaysanız ve uygun bütçeli, bol doğal ortamlı bir tatil bölgesi arayışınız varsa Burhaniye Gezilecek Yerler yazıma kesinlikle göz atmanızı öneririm. Özellikle İskele Mahallesinde yer alan Taylıeli Köyünde çok tatlı kahvaltı mekanları yer alıyor. Ayrıca Kaz Dağlarındaki mekanlardan da bir tık ucuz 🙂 Fiyat performans olarak maksimum fayda sağlayacağınız Burhaniye gezisi sizi oldukça şaşırtacak! 🙂

Ben kahvaltıya çok düşkünüm gardeşim bana böyle aşırı doğalı, manzaralı mekanlar öner diyenler için buraya bir de Sakarya ve İzmit Çevresi Gezilecek Yerler yazımı bırakıyorum. Eğer benim gibi kahvaltıcıysanız Yuvacık Barajı manzaralı kahvaltı mekanlarına bayılacaksınız 🙂

yuvacik baraji marangoz cafe
Bahçe Marangoz Cafe – Yuvacık

Instagram’a da bekleriz: @macitilla

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir