kaz dagları kahvaltı mekanları
Yemek

Kaz Dağları Kahvaltı Mekanları 2021 – Nerede Kahvaltı Yapılır?

Kaz Dağları kahvaltı yapmak için muazzam bir doğal ortam. Bence hemen herkes huzurlu bir ortamda, uzun ağaçların gölgesinde, kuş sesleriyle, su şırıltısıyla ve en önemlisi de deniz manzarasıyla güzel bir kahvaltı yapmak ister. Hatta bu konuda Cemal Süreyya’nın çok ünlü bir sözü var. Ekmek yoksa pasta yesinlfdsfds şaka şaka. Şöyle diyor üstadımız:

Yemek yemek üstüne ne düşünürsünüz bilmem

Ama kahvaltının mutlulukla bir ilgisi olmalı.

Cemal Süreyya

Ahh Cemal Bey o kadara haklısınız ki! Genelde yaz tatili döneminde tercih edilen Kaz Dağları bölgesinde deniz, kum ve güneş dışında (yazar burada Altınoluk, Güre gibi sahil şeritlerden bahsediyor) muazzam bir doğal ortam bulunuyor. Hal böyle olunca bu şahane doğanın içinde kahvaltı yapma düşüncesi de istemsizce ortaya çıkıyor.

Tam bu noktada Balıkesir’in Güre,Çamlıbel mevkiinde yer alan bir kahvaltı mekanı önermek istiyorum:

Düşler Vadisi

kaz dagları kahvaltı
Düşler Vadisi – Kahvaltılıkların bir bölümü

Kaz Dağları Milli Parkında kahvaltı denildiğinde akla ilk gelen yerlerden biri Düşler Vadisi. Kaz Dağlarının eteklerinde yer alan bu kahvaltı mekanında doğayla iç içe, zengin menüsüyle sosyal mesafeli masalarıyla huzurlu bir kahvaltı yapabilirsiniz. Düşler Vadisinde masanıza gelen ürünleri de sınırsız bir şekilde isteyebilirsiniz. Nerden baksanız kral hareket değil mi?

Düşler Vadisinin ortamını ve masadaki kahvaltı çeşitlerini merak ediyorsanız hemen alttaki video’ya göz atabilirsiniz:

Kaz Dağları Milli Parkı Kahvaltı

Videodan da görebileceğiniz gibi Düşler Vadisinin kahvaltısının dışında güzel de bir yürüyüş parkuru bulunuyor. Ayrıca yürüyüş parkurunun sonunda da havuzda vakit geçirmek isteyenler için de güzel bir ortam bulunuyor. Kaz dağlarının içinde havuzda yüzmek oldukça keyifli olmalı 🙂

Kaz Dağları kahvaltı fiyatları da piyasa fiyatlarına göre hemen hemen aynı. Wooaaw’lık bir durum söz konusu değil. Aşırı bir fiyat kitlemece durumu yok. Bence makul fiyatlar.

Kaz dağlarında nerede kahvaltı yapılır denildiğinde Düşler Vadisi’ni listenize eklemenizi öneririm. Ve tabii ki mekana gitmeden önce rezervasyon yaptırmanız şart. Özellikle bayram gibi özel günlerde 2 gün öncesinden rezervasyonların dolduğunu da belirteyim. Bu linkten Düşler Vadisinde rezervasyon yapabilir ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Düşler Vadisi akşam 10’a kadar açık ve kahvaltı dışında da normal yemek yiyebiliyorsunuz. Kaz dağlarında kahvaltı mekanlarına gittikçe bu yazıyı güncelleyeceğim. Herkese afiyet olsun! 🙂

kaz dagları milli parkı kahvaltı
Kaz Dağları

Kaz dağlarında benim henüz gitme fırsatı bulamadığım ancak listemde yer alan farklı kahvaltı mekanları da yer alıyor. Eğer vaktiniz varsa veya Düşler Vadisi dışında bir yer arıyorsanız aşağıdaki listeden Kaz dağlarında kahvaltı mekanlarına göz atabilirsiniz:

Kaz Dağları Kahvaltı Mekanları

  • Naturland Restaurant Piknik Alanı
  • Nazım Usta’nın Yeri
  • Serinyer Kahvaltı Ve Izgara
  • İkizler Köy Sofrası
  • Zeytinbağı Restaurant
  • Şarlak Deresi Köy Kahvaltı Yeri
  • Dostlar Restaurant Kahvaltı Ve Izgara
  • Düşler Vadisi

Eğer Kaz Dağları civarındaysanız ve uygun bütçeli, bol doğal ortamlı bir tatil bölgesi arayışınız varsa Burhaniye Gezilecek Yerler yazıma kesinlikle göz atmanızı öneririm. Özellikle İskele Mahallesinde yer alan Taylıeli Köyünde çok tatlı kahvaltı mekanları yer alıyor. Ayrıca Kaz Dağlarındaki mekanlardan da bir tık ucuz 🙂 Fiyat performans olarak maksimum fayda sağlayacağınız Burhaniye gezisi sizi oldukça şaşırtacak! 🙂

Ben gahvaltıya çok düşkünüm gardeşim bana böyle aşırı doğalı, manzaralı mekanlar öner diyenler için buraya bir de Sakarya İzmit Gezi Turu yazımı bırakıyorum. Eğer benim gibi kahvaltıcıysanız Yuvacık Barajı manzaralı kahvaltı mekanlarına bayılacaksınız 🙂

yuvacik baraji marangoz cafe
Bahçe Marangoz Cafe – Yuvacık

Instagram’a da bekleriz: @macitilla

Ben Atilla. Hayatımı daha çok renklendirmenin ve çok daha hareketli bir yaşam sürmenin peşine düştüm. Bunun sonucunda da yaşadıklarımı aktarabileceğim bu blogu oluşturmaya karar verdim. Deneyimlerimi, hikayelerimi, anılarımı biriktirebileceğim bir hayat yaşamak istiyorum. Üniversite 3.sınıfta 2011 yılında work and travel programı ile Amerika’da başlayan gezme ve keşfetme serüveni, 2012-2014 yılları arasında geçen kpsskpdsydsaleskurumsınavlarımülakatlar yüzünden sekteye uğrasa da 2 yıllık bir molanın ardından tekrar yollarda olup seyahat eden, kendisini gezerken her şeyden soyutlanmış bir şekilde hisseden, musmutlu bir gezginilla. “Dünya bir kitap gibidir ve gezmeyenler onun sadece bir sayfasını okurlar” St. Augustine ne güzel söylemiş. Gezmeyle alakalı üzerine söylenecek başka bir cümle olduğunu düşünmüyorum. “Kaybolduğu zaman asla ama asla bulunamayacak tek şey vardır, o da hayattır.” O yüzden güzel yaşayalım, kaliteli yaşayalım, bol bol gezelim 🙂 Gezmedik yer bırakma!

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: