Yaşam

Erzurum’dan Ankara’ya Snowboard! Kayarsın Board Olursun Nakavt

Eee snowboard yaparken hiç kırıyor musun elini kolunu falan? 🙂 Henry Ford bu başlığı beğendi.. Peki siz?

Cidden vay canına.. Hayaller gezi rotası planlama hayatlar Bilkent Şehir Hastanesi.. İnsan hastane ortamını yaşamadan, sağlığını kaybetmeden gerçekten ne hastalanacağını düşünüyor ne de sağını solunu kıracağını. Evet, yazar burada Gezginilla’dan bahsediyor. 

Erzurum Palandöken Kayak Merkezinde snowboard yaparken olay nereye geldi.. Yahu en azından ameliyat gerektirmeyen bir kırık olsaydı da alçıyla falan atlatsaydık, hiç mi kurtarmıyordu? Olayı bilmeyenler 22.02.2022 başlıklı blog yazıma bir göz atabilir.

Tabii buna da şükür. Hem az kullandığım kolum hem de bacak yerine kol kırığı olduğundan bir tık kötünün iyisi gözüyle bakıyorum durumuma. Ee polyanacılık huydur bende.. Insan cidden hastanede ‘beterin beteri var’ sözünü her an her saniye yaşıyor. Abi ne hayatlar var, insanlar ne acılar yaşıyor.. 

Kaşe imza

Gezip tozarken hayatın bu yönü asla akla gelmiyor, en azından benim pek gelmiyordu. İnşallah kolum eski güçlü haline dönerse sanırım ekstra tedbirli bir insan olarak hayatıma, seyahatlerime devam edeceğim. Şimdi bile sokakta en basic hareketlerde ürkek bir ceylan gibiyim.

Ve sanırım eski hareketliliğe, çılgın denemelere ve avuca sığmama durumlarına da yavaş yavaş elveda demenin vakti gelmiş.. Yaş 32 yolun yarısı eder sen misin? Gezginilla Tarancı..

Yaşadığım kaza bende cidden bambaşka hisler ve duygular uyandırdı. Bunların hepsini buraya yazmak zaten zor ancak hayatın bu yönünün de unutulmaması için kendime bir not, bir uyarı veya ‘bak ayağını denk al’ mesajı olarak yaşananların Blog’da yer alması gerekiyor. Gezginilla.com’ da gezilecek yerler dışında bazen duygu boşalmaları bazen de yaşama dair yazılar da ara sıra yer alıyor/alacak.. Efendilik arayan yallah Onedio’ya ahahassd.

Hastanelik olmadan evvel zaten son birkaç yıldır sürekli aklımın bir kenarında ‘sağlığın yerindeyken, elin ayağın tutuyorken ve karınca kararınca para kazanıyorken hayatta yapmak istediklerini yap, yapamıyorsan dene, deneyemiyorsan bile bir plan program dahilinde seni neyin mutlu ettiğini bul’ modunda yaşayan bir insandım. Ve bu moduma rağmen benim de yapmak isteyip ve hayata geçiremediğim şeyler de illaki vardı. Şimdi sağlığımın el verdiği ölçüde bu düşünceleri hayata geçirmek için elimden geleni yapmak için sabırsızlanıyorum. Tabii kolumun acil iyileşmesi gerek önce 🙂

hastane yemeği
Hep 200 Liralık yemek yemiyoruz fotosu

Birkaç arkadaşım gezip tozmayı bırakacağımı ve artık blog yazmayacağımı düşündüğünü iletip sakın bırakma gibi telkinlerde bulundu. Yahu böyle bir şey mümkün mü? Hayattaki en büyük tutkularımdan biri seyahat etmek, ikincisi de deneyimlerimi hem tarihe, kendime not olarak blog’a aktarmak hem de insanların seyahat ve yaşam deneyimlerimden fayda sağlaması. Elim ayağım tuttuğu sürece ben bu tutkunun peşinden gireceğim. Tabii ki Youtube’a video içerikleri üretmeye de! 🙂

Bu yazıyı hastanede, ameliyata girmeden bir gün önce hastane yatağının üzerinde telefonun notlarına yazıyorum. Bir yandan kulağımda en sevdiğim çalma listelerinden biri çalıyor, diğer yandan Türkiye Kupasında Kayserispor Beşiktaş’ı 1-0 yeniyor 🙂 Hastane ortamının kasvetini zaten söylememe gerek yok..

Ben en iyisi bu yazıyı bir yerlere bağlayıp vedalaşayım. Yoksa zabaha kadar burdayık olacağız 🙂 

hastane kahvesi
Starbucks ağlıyo şu an

Demem o kii her anın kıymetini bilerek yaşayın. Hayatın neler getireceği cidden hiç ama hiç belli değil. Evet ben kayak yaparken düştüm. Evinden asla çıkmayıp ot gibi yaşayan tayfa gitmeseydin kırılmazdı diyebilir(dediler bile) ama hayatın hemen yerinde başımıza bir şey gelebilir değil mi? Mesela halı saha maçında, trafikte, apartmanın merdivenlerinde, yolda yürürken bir çukurda hatta şehir merkezine düşecek bir füzeyle(Allah’ın belası Rusya!)..

Size (kendime) tavsiyem, kendinizi yaparken mutlu hissettiğiniz şeyin peşinden gitmeniz. Benim mutluluk kaynağım seyahat, sizinki de bambaşka bir şey olabilir. Ama siz hala’ ya beni mutlu eden şeyin ne olduğunu nasıl bulacağım ama yaa’ modundaysanız ‘it’s not my bussiness.(ingilizce bildiğimi belli etmemeliyimsksk)

Bir zamanlar ben de bilmiyordum ancak takip ettiğim insanlar, yayınlar, kitaplar ve videolar sayesinde mutluluk çerçevemi çok şükür ki çizebildim. Ve bu çizme sürecimin hemen hepsi de blog’da çeşitli kategorilerde yer alıyor. Beni şekillendiren, bende iz bırakan filmlere, okuduğum kitaplara menüden zaten erişebilirsiniz. Bir kişide bile bir kıvılcım oluşturabilirsem ne mutlu bana. Yazıyı hala nasıl bağlayamadım ama?

Tamam bağlıyorum ya. O sırada şarkıcı Bengü:

-Bağlasan durmam.. E durur mu Can Yücel; – Bağlanmayacaksın.. yok bu bambaşka bi şeyin konusu ona hiç girmiyimdkdk..

Herkese sağlıklı günler dileyip huzurlarınızdan ayrılıyorum..

Bu aradaa, Palandöken Kayak Merkezine gelmeden 1 gün önce Erzurum merkezi keşfedip güzel Erzurum yemekleri yemiştim. 1 günde Erzurum’da neler yapılır göz atmak, Erzurum lezzetlerini öğremek için alttaki linklere tıklayabilirsiniz.

manzara

Sağlıklı değilsen bal bile zehir gelir.

Schopenhauer

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir