Bahçelievler cafe önerileri
Ankara,  Ankara Mekanları,  Türkiye

Bahçelievler Cafe Önerileri – Ankara Konsept Mekanlar

Bahçelievler cafe önerileri Ankara’da gidilmesi gereken cafeler düşünüldüğünde hem Bahçeli’nin merkezi konumu hem de son dönemde açılan yeni nesil cafeler bakımından her Ankaralının hatta Ankara’ya gezmeye gelenlerin uğraması gereken yerler açısından oldukça önem taşıyor. Evet Dünya meselesi değil ama bence önemli. 😀 Hem kaliteli cafelere gitmek herkesin hakkı.. İşte benim motivasyonumdkdk..

Hem ne demiş Hugh Jackman, “Bana göre dünyanın en güzel icatlarından bir tanesi; taze kahve kokusudur.

Ankara’da gidilecek cafeler serisine Ankara’nın en popüler konumlarından biri olan Tunalı Hilmi Caddesindeki cafeleri kaleme alarak başladım. Tunalı civarındaki son dönemde açılan ve kalitesini asla bozmayan cafe önerilerini almak için alttaki linke tıklayabilirsiniz.

Bu cafe önerileri de nereden çıktı yaa Gezginilla en son gezdiği yerleri yazmıyor muyduu? diye aklından geçirenler de olabilir. Şöyle kii, pandemide haliyle gezilemediğinden Ankara civarında çok fazla vakit geçirdim. Bu süreçte de Ankara’da son dönemde açılan mekanların ve cafelerin çok fazla öne çıkarılmadığını fark ettim. Yani Instagram’da falan evet hemen herkes Blogger, herkes mekan gezip reels çekiyor ama bilin bakalım Blog kısmında neredeler? Eyy instagrammerslar siz kimsiniz yeaa??

Ankara mekanlarının yanı sıra Ankara’da açık havada gidilmesi gereken yerler, parklar ve hatta Ankara yemek yerleri gibi blog yazılarını da keyifle, zevkle kaleme aldım. İşte Gezginilla farkı.. Onlar reels çeker ben yazarım. 🙂 Bir de şey vardı, herkes gideer biz kalırıız , biz ga la ta sa ray lı yııız!! Holiganilla..

Ankara bahçeli kafe önerileri
Ankara bahçeli kafe önerileri – Faust Coffee

Ankara’yı hakkıyla keşfetmek isteyenleri hemen alttaki linklere alabiliriz. 🙂 Eminim ki Ankara’da keşfetmediğiniz çok sayıda yer bulunuyor ve sizin asla bu yerlerden haberiniz yokk!

Ankara’da yeme içme önerilerinden bahsettiğim Youtube shorts kısa video listesi için de aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz.

Evet gelelim Bahçelievler Cafe Öneriler kısmına.. Bahçelievler diyorum ama Ankaralılar bu bölgeye genelde direkt Bahçeli diyor. Hatta abartıp hadi 7’ye gidelim diyenler bile oluyor. Bunun anlamı da Bahçelievler 7. Caddenin Ankara’nın en piyasa yerlerinden biri olması.

Bahçelievler 7.caddede cafeler ve Bahçeli civarındaki mekanlar son dönemde inanılmaz bir atak yaptı. Artık saçmasapan bir sokakta bile aşırı iyi bir kahve mekanı ile karşılaşabiliyorsunuz. Ankara Bahçeli mekanları hem kıyıda köşede kalan hem de aşırı meşhurlu, yeni açılan öneriler ile başlıyor!

Bahçeli’nin en güzel ve öne çıkan cafelerine liste halinde bakıp sonrasında detaylarına geçelim.

Ankara’nın En güzel Cafe’leri – Bahçeli

 • Latife Kahve
 • Piranha Cafe
 • Classic Cafe
 • Faust Coffee & Antique Shop
 • KANTA Coffee Shop
 • Varuna Gezgin Cafe
 • Cacao Reserve
 • Füme Cafe Sinema Kültür Sanat
 • Meow Cafe & Thailand Ice Cream
 • Drupe Coffee & Stuff
 • Lagetom Coffee
 • Coffeemania Next
 • Bonus 🙂

Latife Kahve

Sakinliği ve sıcaklığıyla Bahçelievler’in kıyıda köşesinde kalan, ayrıca müthiş tatlılarıyla ve leziz kahveleriyle hemen herkesi memnun eden Latife Kahve, Bahçelievler cafe önerileri blog yazımın ilk tavsiyesi.

Bahçeli cafe önerileri latife cafe
Latife Coffee 🙂

Tüm bu güzelliklerin yanında mekanın iç tasarımı da oldukça güzel. Hafif loş ışıklı dinlendirici ortamı ders çalışmak için de oldukça müsait.

Yol tarifi al

Piranha Cafe

Piranha Cafe, internette Bahçeli civarında kaçırdığım bir mekan var mı acaba diye araştırırken yüksek puanı sonucu radarıma giren cafelerden biri. İlk girişte Piranha Cafe’nin açık hava bahçesi biraz hayal kırıklığı yaratsa da mekanın içine girdiğinizde resmen aklınız başınızdan oynuyor!

Bahçelievler cafe önerileri ankara
Piranha Cafe

Yani mekanın bahçesi güzel bu arada. Sakin sessiz ve mütevazi bir ortam. Ancak iç kısım gerçekten inanılmaz. O kadar çok eski parça ve ürün çeşitliliği var ki insan gerçekten hayret ediyor!

Mesela bir masanın altı tamamen eski saatlerden oluşuyor. Diğer bir kısımda eski fotoğraf makineleri.. Nereye kafayı çevirseniz ağzınız açık bir şekilde izliyorsunuz.

Piranha cafe ankara
Dünyanın ismiyle en alakasız cafe’si olabilir mi? 🙂

Piranha Cafe’nin sahibi de oldukça güler yüzlü ve sıcak kanlı bir insan. Kendisiyle kısa bir muhabbet sonucunda tüm bu eşyaların çeşitli ülkelerden seyahatleri sırasında getirildiğini öğrendik. hatta kendisi diyor ki, Ankara’nın ilk cafe’si benim! Ben burayı açtığımda insanlar cafe ne yaa falan diye abimizi darlıyormuş o zamanlar 😀

Ankara’da konsept cafe araşıyında olanlar, Instagram’a story atmalık mekanları sevenler Piranha Cafe’yi kesinlikle listesine eklemeli!

Yol tarifi al

Classic Cafe

Bahçelievler’in en klasik ve en şık kafelerinden biri sanırım Classic Cafe. 7. Caddede adımlarken aşırı tatlış abajurları görmemle beraber rotayı direkt Classic Cafe çevirmiştim.

Classic Cafe Bahçeli
Classic Cafe Bahçeli

Mekanın hem içi hem de dışı aşırı iyi. Classic Cafe’ye akşam gitmenizi öneririm. Çünkü o şahane abajurlar eşliğinde kendinizi adeta bir Avrupa cafe’sinde hissediyorsunuz..

Ben denk gelmedim ama bazı akşamlar mekanda canlı müzik de oluyormuş. Burada kahvenin yanı sıra alkol de alabiliyorsunuz.

Ankara cafe önerileri blog yazısının yıldızlarından biri kesinlikle Classic Cafe. Mutlaka planlarınıza ekleyiniz!

Yol tarifi al

Faust Coffee & Antique Shop

Hiçbir yerde rastlamadığım, Ankaralıların muhtemelen “henüz” keşfedemediği bir mekan.. Faust Coffe ve Antique Shop. Mekanın sadece tabelası bile içeriye girip bir kahve içmek için yeterli bir sebep, aşırı davetkar..

Faust Coffee & Antique Shop
Faust Coffee & Antique Shop

Faust Coffee’nin içi de ayrı şahane. duvarlardaki silme kitaplar, tavandaki desenler ve avizenin ışıkları.. Bahçenin loşluğu ise ortama ayrı bir hava katıyor.

Şahane kahvelerinin yanı sıra kasadaki bey baileys’li tatlı denemek ister misiniz diye sormuştu. Şaşkınlıkla içinde cidden baileys mi var diye sordum. Kendisi de bu alkol fiyatlarıyla içine ne kadar koyabiliriz kii bakışıyla kendini hemen ele verdi. Tabii ki kırmayıp baileys’li tatlıyı istedim. Evet içinde baileys’den eser yoktu 😀 ama tadı fena da değildi!

Faust coffee bahçeli
İsmiyle bu kadar uyumlu cafe? 🙂

Ankara’da güzel ve konsept mekan arayanlar mutlaka gidilmesi gereken cafeler listesine Faust Coffe’yi eklesin!

Yol tarifi al

KANTA Coffee Shop

Bahçeli 7.Caddenin yıldız kahvecilerinden biri olan Kanta Coffee Shop, sevimli ortamıyla, salıncaklarıyla ve leziz kahveleriyle Ankara’da en güzel cafeler sıralamasında ilk sıralarda yer alıyor.

Kanta coffee ankara 7.cadde cafe
Kanta

Mekanın arka bahçesi ön bahçesine göre daha ferah. Bu ferah ortamda lezzetli tatlılar ve kruvasanların yanında kahve keyfi insanı cidden iyi hissettiriyor. 🙂

Kanta’nın personeli inanılmaz güler yüzlü. Nasılsınız, iyi misiniz şeklinde bir karşılama var. Nasılsınız sorusuna şaşıracağımı gerçekten hiç düşünmemiştim. Ne hallere kalmışız..

Kanta coffee shop
Kanta Coffee Shop

Kanta’nın eleştireceğim tek kısmı, köpeklerin başı boş bir şekilde mekanda dolaşmasına izin verilmesi. Hatta bazen köpekler birbiriyle dalaşıp acayip bir gürültü oluyor, insanları ürkütüyor. Köpekler mekana tabii ki alınsın ancak köpek sahiplerinin veya işletmenin bu duruma bir tık müdahale etmesi gerekiyor gibi.

Yol tarifi al

Varuna Gezgin Cafe – Ankara – Bahçelievler

Varuna Gezgin Cafe’ye sanırım Ankara mekanları blog yazılarımın hemen hepsinde değineceğim. Çünkü mekanın içinde yok yok. Üstelik Varuna’nın dizaynı, kendilerinin zaten muazzam bir gezgin oluşu, onlarca ülkeden getirilen eşyalarla ortamın şahane bir hale çevrilmesi gibi etkenlerle Varuna Gezgin Cafe hem kahve hem alkol hem yemek hem kahvaltı hem de atıştırmalık için hemen her an Ankara’da gidilmesi gereken cafeler noktasında akıllarda olması gereken bir mekan.

Varuna gezgin bahçeli ankara
Varuna Gezginilla

Varuna Gezgin Cafe’nin hikayesini bilmeyenler linkten mutlaka incelesin. İlk olarak Eskişehir’de açılan Varuna Gezgin, Türkiye’deki ilk gezi ve seyahat temalı mekanlardan bir tanesi. Benim gibi düşük bütçeli Gezginler için Varuna’da vakit geçirmek beni gerçekten iyi hissettiriyor. Mekanda 5 saniye geçirdiğinizde otomatik olarak uçak bileti bakıyorsunuzkkfkf.

Ayrıca Bahçeli 7.Caddenin yoğunluğundan bunalanlar için de oldukça güzel bir alternatif.

Yol tarifi al

Cacao Reserve

Bahçelievler cafe önerileri serisinin çikolatasıyla öne çıkan mekanlarından birinde sıra. Cacao Reseve Ankara’da bean to barn tarzı çikolata yapan nadir mekanlardan biri. Çikolataları seçerken sanki bir hediyelik eşyacıdaymışsınız izlenimine kapılabilirsiniz! 🙂

Ankara cafe tavsiye cacao reserve
Acayip çaklıtlar var..

Tatlısı gelenler, çikolata krizine girenler Cacao Reserve’i mutlaka Ankara mekanları listesine eklemeli.

Yol tarifi al

Füme Cafe Sinema Kültür Sanat

Biraz da kültür.. 🙂 Evet bambaşka bir Ankara kafe önerileri blog yazısı oluyor.. Çikolata krizimizi yatıştırdığıma göre sıra ruhumuzu doyurmaya geldi.. 🙂

Füme Cafe Sinema Kültür Sanat
Füme Cafe Sinema Kültür Sanat

Sinemaya ve kültür sanata ilgili olanlar bu kafa dinlemelik sakin mekanı kesinlikle ziyaret etmeli.

Yol tarifi al

Meow Cafe & Thailand Ice Cream

Kedici tayfa toplanınn! Ankara’da kedi konseptli ilk mekan olan Meow Cafe, hem lezzetli kahveler hem de kedi mutfaklarında yapılan tatlılar için Ankara’da gidilecek kafeler listesine eklenmeyi hak eden bir mekan.

Meow cafe ankara
Meooww

Kafenin kedileri inanılmaz tatlış. Mekanın içi de kediler gibi oldukça sevimli. İşletme sahibi ve personelin müşteriye yaklaşımı da oldukça kibar ve ilgili.

Ankara’da farklı, konsept bir mekan arayanlar ve tabii ki kedi düşkünleri Meow Cafe’yi listesine almalı. 🙂

Meow Cafenin menüsüne buradan göz atabilirsiniz.

Yol tarifi al

Drupe Coffee & Stuff

Bahçelievler cafe önerileri listesinin en nezih ve ve samimi mekanlarından biri de Drupe Coffee. Ankara’da arkadaşlarınızla oturup saatlerce sohbet edebileceğiniz kaliteli bir işletme.

Drupe Coffee & Stuff
Drupe Coffee & Stuff

Tam bir güzel müzik, güzel kahve, güzel tatlı ortamı. Menülerinde çok değişik ve çeşitli hem kahve hem de tatlılar bulunuyor.

Süt reçelinden yapılan cheescake ve cold brew mutlaka denenmeli!

Yol tarifi al

Lagetom Coffee

Beşevler metrosunun yakınlarında arabayı park edip Bahçeli 3.Caddeye yürürken keşfettiğim Lagetom Coffee, şirin ortamıyla, taze tatlılarıyla ve leziz kahveleriyle Ankara Bahçeli’de gidilecek kafeler listesine adını kesinlikle yazdırıyor.

Lagetom cafe ankara bahçeli

Mekanın ismi sizin de dikkatinizi çekmedi mi? Lagetom’un internet sayfasından öğrendiğim kadarıyla Lagom, diğer dillere tam olarak çevrilemese de yaklaşık olarak “ne çok az ne çok fazla, tam kararında” anlamına geliyormuş. Şahane bir kelimeymiş..

Farklı kahve lezzeti arayanlar mint latteyi mutlaka denemeli. Kahveden nane tadı almak değişik ve güzel bir histi doğrusu.

Ankara’daki 3. nesil kahveciler arasında gerçekten öne çıkan bir işletme. Civardaki Starbucks, Arabica gibi büyük kahve zincirlerinden sıkılanlar için harika bir alternatif.

Yol tarifi al

Coffeemania Next

Bahçeli mekanlarının sonuna doğru geliyoruz. Şimdi sırada Bahçelievlerin en nezih ve sakin mekanlarından biri olan Coffeemania Next var.

Ankara en güzel cafeler
Cutefe

İnsanların tıkış tıkış olmadığı bir ortamda tatlış ışıklandırmaların eşliğinde kaliteli vakit geçirmek isteyen Ankaralıları oldukça mutlu edeceğini düşündüğüm bir işletme.

Yol tarifi

BONUS: Bosco caffè e tiramisù

Bahçelievler cafe önerileri blog yazısını burada bitirecektim kii aklıma birden Bosco’da yediğim şahane tiramusu ve yanında içtiğim güzel filtre kahve aklıma geldi. Yazıyı tam servis edecekken de bonus olarak Bosco’yu eklemek istedim. Siz değerli Ankaralıların bu zevkten mahrum kalmasını asla istemem! 🙂

Bosco caffè e tiramisù emek
Bosco caffè e tiramisù

Öncelikle Bosco’nun hikayesini mutlaka okumanızı tavsiye ediyorum. Ankara’ya böyle bir mekan kazandırdıkları için kurucuları buradan tebrik ediyorum. 🙂

Ankara’da İtalyan tatlılarını deneyimlemek isteyenler Bosco’ya kesinlikle uğramalı. Ankara’da fotoğraf çekilecek mekan arayaışında olanları da oldukça mutlu edecek bir mekan.

Bosco’nun Ankara’da artık 2 şubesi var. Emek’deki yerinden sonra Armada Hayat Sokağına da çok şık bir mekan ile Bosco’nun bir şubesi daha açıldı. Mado ve Kahve Dünyasını bırakıp Bosco’ya bir şans verirsiniz umarım! 😀

Yol tarifi al

Bahçeli cafe önerileri blog yazımı burada sonlandırırken sizlerden de güzel cafe önerilerini beklediğimi hatırlatmak isterim! Hatta direkt 2 lafın belini kırmalı cafe keşiflerini birlikte dahi yapabiliriz. Ankara’da yaşayanlar ne kadar da şanslıı. 😀 Bana instagram’dan da macitilla kullanıcı adım ile ulaşabilirsiniz.

Beni kimsenin tanımadığı bir yer arıyordum. Bir kahve içip düşünmek için.”

Cesare Pavese

Bir Cevap Yazın