2021 seyahat özeti
Seyahat,  Yaşam

2021 Seyahat Özeti – Şey mi Dostum Hayatım Böyle 10 Numara!

2021 seyahat özeti yazısı bildiğiniz gibi, 2018 yılından itibaren süre gelen klasikleşmiş yıl boyu seyahatlerimin kısa bir özeti şeklinde olan pek sevdiğim bir blog içeriği. Benim için hem geçmiş bir sene ile yüzleşme hem de kendimi durduk yere mutlu eden bir çalışma. Çünkü gezdiğim yerlerin bazılarını unutuyorum. Böyle toplu bir şekilde hepsini bir arada görmek beni oldukça mutlu ediyor. Deneyin, sizi de mutlu edecek! Tabii seyahat ettiyseniz. 🙂 Etmediyseniz yine endişeye mahal yok! Hayatınızda sizi mutlu eden şeyleri de pek tabii sıralayabilirsiniz.. 2021 seyahat özeti yazısına 2021 reels videom ile başlayalım mı? 🙂

2021 yılı her şeye rağmen benim için 10 numara geçti. Ancak sadece bir eksiklik dışında. Yurt dışı seyahati.. Yani başlığa da hayatım böyle 9 buçuktan 10 numara desek daha doğru olacak sanırım!

habitat mesire yerleri bolu bungalov
Habitat Mesire Yerleri Bolu Bungalov

2021 senesinin yurt dışısız geçmesinin en büyük sebebi pandemi ve korona virüs belasının bir türlü geçmemesi. Üstelik virüsün omicron gibi bir sürü varyantlar ile şekil değiştirip artarak devam etmesi de bu sürece iyice çıkılmaz bir hal kazandırıyor. Bir diğer sebep de tabii ki döviz kurlarının aşırı bir şekilde yükselmesi. Tarihe not olması açısından 2021 yılını Dolar 13.11 , Euro ise 1.,11 seviyelerinden kapanış yaptı. İnanılmaz ya seviyelere bak, neyse..

2021 seyahat özetine geçmeden önce, gezginilla blog’unun klasikleşen her sene sonu kaleme aldığım seyahat özetleri yazılarımdan ufacık bahsetmek istiyorum.

Bu yazı serisine ilk olarak 2018 yılında başladım ve şimdi, çok şükür, 2021 yılını blogumda kaleme alıyorum. Kapalı bir Ankara Pazar sabahında filtre kahvem, JBL hoparlöründen yankılanan spotify odaklan kategorisinden soft bir parça ve Gezginilla ruhu. Best mixes 🙂

Evde Yapılabilecek En İyi Şeyler
Home sweet home 🙂

2021 seyahatlerim öncesinde Gezginilla ruhunun nasıl doğduğuna da şahit olabileceğiniz 2018, 2019 ve 2020 yıllarının gezilerini hemen alttaki linklere bırakıyorum. Bu yazılar sayesinde sizler de ileriye dönük gezi planlarınızı, seyahat hedeflerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Kendi seyahat özetlerinizi yazmaya başlayabilir, azıcık ilham alabilirsiniz 🙂


Vay bee şöyle bakınca gerçekten inceden bir gezgin olmuşum diyor insan! Hayaller bir bir gerçek oluyor 🙂

Son olarak bir tavsiye de bırakmak istiyorum. Bütün bir seneye bu şekilde dönüp bakmak, değerlendirmek, gerçekleştirdiğin şeyleri yazmak ve sonrasında hatta birkaç sene sonra dönüp okumak insana gerçekten muazzam hissettiriyor!

Gerçekleştirmiş olduğum seyahatleri yazmadan önce bu kadar gezdiğimi ve hayatı (kendimce) güzel yaşadığımı cidden bilmiyordum. İnsana acayip bir farkındalık sağlıyor. Yani bu seriyi en çok tabii ki kendim için sonrasında da birkaç kişiye ilham olması adına, sizler için de yazıyorum 🙂 Ahaahh sanki ejderyası var!

(İnsanların okumasından çekiniyorsanız, kendinize yazın, bir ajandaya yazın veya bir not defterine yazın.. Yeter ki yazın 🙂)

Seyahat etmeyen, gezmeyen ve bu durumlardan hoşlanmayan insanlar zaten konu dışı arkadaşlar 😀 Bu tayfa evinin 76 yıllık kredilerini, arabalarının bitmeyen masraflarını, Ankara’daki her hafta sonu en az 500 TL’lik olduğu meyhane masalarını yazabilir. Hehe

nemrut dagı yolculugu
Kahramanmaraş’tan Nemrut Dağı’na çıkış fotoğrafımız – Rent a car’cılık kazanacak 🙂

Evet gelelim 2021’e..

Yani biz daha ne yaşayacağız gerçekten çok merak ediyorum. Sanırım bir dünya savaşı falan kaldı görmediğimiz. O da olacak gibi. Rusya Ukrayna’ya saldıracak falan diyorlar hatta bugünlerde..

Yahu ne güzel planlarım vardı bu sene için. Pandeminin ortaya çıktığı 2020 yılında ucuz yırtarak korona virüsün patladığı ay olan Mart ayının hemen öncesinde Finlandiya’da ve İsveç’te kuzey ışıkları turu yaparak o seneki yurt dışı hakkımı ve döviz harcama limitimi nispeten doldurmuşum.

kuzey ışıkları nedir
Kuzey Işıklarına Diz Çöküş 🙂

2020 sonlarına doğru da şöyle 3-4 günlük vizesiz bir Belgrad gezisi veya Tiflis turu gibi şeyler planlıyordum kii bakkala bile gidemedim ya. Evet bakkala!

İşte 2020’den 2021’e böylesine hüzünlü bir geçiş yaşarken haliyle 2021 yılına nispeten umutla girdim. Çünkü virüsün yaz aylarına doğru etkisini kaybedeceğinden, aşılanmanın artmış olacağından ve hemen herkesin bağışıklık kazanacağından bahsediliyordu.

Ancak ne oldu dersiniz? Daha hızlı yayılan varyantlar ve ülkelerin seyahat yasaklamaları ile 2021 yılını da geride bıraktık!
Deli gibi bağırmak istiyorum artık yetheeeeer diye!

gazi parkı ankara hamak
Hamakilla 🙂 – Ankara’dan çıkamama keyff – Gazi Park

2021 yılı tabii ki 2020 gibi aşırı kısıtlayıcı bir yıl değildi. Bir şekilde aşı kartları, maskeler ve pcr testleri ile seyahatler gerçekleşti. Hayatın en mutlu anlarını maskenin altında geçirme zorunluluğu kadar kötü bir şey olamaz sanırım. Ben de bu saydığım şartlar altında yurt dışı gezilerime devam edebilirdim ancak etmedim.

Hem pcr gerginliği ile ülkelere girişte ve çıkışta uğraşıp gerilmek istemedim hem de maske ile uçakta, havalimanında, şehirlerde, toplu taşımada dolaşmak istemedim. Hadi dedim bu sene yurt dışısız idare edeyim de 2021 sonlarına doğru muhtemelen bir yerlere kaçarız..(KAÇAMADI)

Haliyle de 2021 yılında gerçekleştirmiş olduğum seyahatler Türkiye ile sınırlandı. Ve evet bu durumdan da gayet mutluyum! En azından Türkiye’de gezilecek yerlerin bir hayli çok olması ve gitmediğim çok sayıda gezilecek yerin olması gezgin ruhumu sıcak tutabildi 🙂

Bu doğrultuda da mesela Doğu Karadeniz‘e gerçekleştirmiş olduğum seyahat veya yıllarca televizyondan heyecanla izlediğim İstanbul formula 1 yarışına canlı canlı İstanbul’da şahit olmak beni aşırı mutlu etti.

dogu karadeniz turu hangi ayda yapılır
Ayder Yaylasında Güneşlenme Keyff 🙂

Tamam şimdi 2021 yılının en başına dönüyorum ve 2021 yılında neler yaptım, nerelere gittim, bucket list’imden hangi maddelerin üstünü çizdim gelin birlikte bakalım.

Ocak ayının son haftalarına Bolu Abant’ta şık bir villada giriş yaptım. Hafta sonu karantinaları vardı o dönem. Cuma akşamdan kapanıp Pazartesi sabahına kadar villada, doğanın ortasında harika vakit geçirmiştik.

bolu abant seyahat özeti 2021
Bolu Abant

Bolu Abant seyahatinin hemen ardından yine Bolu’ya Yedigöller’e bir seyahat daha gerçekleştirdim. Kışın Bolu’yu ayrı bir seviyorum sanırım 🙂 Üstelik Ankara’ya da yaklaşık 2 saatlik mesafede oluşu da bu bölgeye seyahat etmemi kolaylaştırıyor. Haliyle pandemi şartları devam ettiğinden Yedigöller Milli Parkının içinde inanılmaz bir ortamda konaklamalı, dinlenmeli bir tatil yaptım.

pisagor evleri yedigoller
Pisagor Evleri – Yedigoller

Yedigöller’de 2 gece konaklama yaptığım yerin ismi Habitat Mesire Yerleri. Aşırı derecede memnun kaldığım harika bir deneyim oldu benim için. Sizler de doğa tatili yapmak istiyorsanız alttaki linke göz atmanızı öneririm:

Habitat Mesire Bungalov

Bölgenin coğrafyasını ve görüntülerini merak edenler de Habitat mesire yerlerinin youtube görüntülerini buradan izleyebilir.

Bolu Yedigöller tarafına gitmişken Bolu merkez gezintisi ve Abant veye Gölcük gibi diğer doğal alanları görmek isterseniz alta Bolu gezi planı yazısı da bırakıyorum 🙂

Bolu gezilecek yerler

Üst üste Bolu gezilerinin ardından yasaklardan dolayı Mayıs’ın sonuna dek pek kıpırdayamadım. Mayıs’ın son haftası ise yazlıkçılık modunu açarak Balıkesir Burhaniye’deki yazlığa doğru yol aldım. Burası benim için tam bir huzur mekanı. Çok güzel dinleniyorum, aşırı iyi hissediyorum. Tam az insan çok huzur mekanı benim için.

burhaniye gezilecek yerler
Sunsetilla

Burhaniye ve Pelitköy taraflarını merak edenler için alta bir link bırakıyorum. Gerçekten keyifli ve ucuz bir tatil yöresi. Tavsiye ederim 🙂

Burhaniye gezilecek yerler

Sonrasında, Temmuz ayı ortalarında bayram tatilini de birleştirerek yine Burhaniye Pelitköy’deki yazlığa doğru yol aldım. Pandemiden dolayı otel vs olaylarına pek bulaşmak da istemedim. Bu dönemde hayatımda ilk kez haberdar olduğum bir adaya seyahat ettim. İsmi Garip Adası . Daha önce duymuş muydunuz? Kendileri İzmir Dikili’de yer alıyor..

garip adası dikili gezilecek yerler
Garip Adası Dikili Gezilecek Yerler

Garip Adasında gerçekten hayatımın şoklarından birini yaşadım. Böyle bir berraklık, temizlik pek görmemiştim. İnanılmaz bakir bir alanda şahane bir tatil ortamı var. Adaya sadece tekneler ile ulaşımın olması da ortama ayrı bir hava katıyor. Garip Adasını merak edenler, seyahat etmek isteyenler için aşırı detaylı ve bilgilendirici blog yazımı okuyabilirsiniz.

Garip Adası

Garip adasını o kadar çok beğendim ki bir youtube VLOG video’su da hazırladım. Merak edenler Garip Adası videomu izleyebilir.

Burhaniye’deki 4-5 günlük tatil sonrasında 9 günlük tatilimi tamamlamak için bir diğer noktaya, Alanya’ya doğru yol aldım. Alanya’da güneşin tadını çıkartıp aylarca hasretini çektiğim gecelere düştüm 🙂 Bir diğer gün de çok ama çok merak ettiğim bir yer olan Delik Deniz Kral Koyu‘na gittim.

Beklentilerimin oldukça üzerinde bir yerle kaşılaştım. Kral Antiochus’un yüzdüğü koymuş burası. Bence herkesin hayatında en az bir kez burada yüzmesi gerekiyor! Delik Deniz ile ilgili tüm bilgilere de alttaki linkten ulaşabilirsiniz.

Kral Koyu Delik Deniz

kral koyu delik deniz
Kral Koyu Delik Deniz & Gezginilla

Kral koyunun youtube görüntüleri de tabii ki kanalımda! Şuradan Delik Deniz görüntülerine ulaşabilirsiniz.

2 gece 3 günlük Alanya seyahatinin ardından Mersin’de bir tantuni molası ve Adana’da da bir adana kebabı ve muzlu süt molasının ardından Kahramanmaraş’a ulaştım. Şimdi diyeceksiniz ki bu nasıl rota yaa? Evet, o kadar haklısınız ki! Bu rotanın asıl amacı Nemrut Dağına ulaşmak ve gün doğumunu Nemrut Kralları ile karşılamak!

1 gece de Maraş’ta kalarak Maraş üzüm bağlarında güzel bir piknik yaptık. Diğer gün ata bindim. Kankim @erasmustafa’nın güzel ağırlaması ile Maraş’ta şahane 2 gün geçirdim. 7 kilo falan aldım 😀

kahramanmaraş gezisi
Kahramanmaraş gezisi

Kahramanmaraş’ta bir de şöyle bir keşfim oldu. Son gün sabah erkenden uyandığımdan kiraladığımız arabayı alıp Maraş’ın doğal ortamlı bir parkında yürümek istedim. İnternetten araştırdım ve Arslanbey Parkı karşıma çıktı. Bu parkta 1 saat civarında vakit geçirdim ve gerçekten çok beğendim. Kahramanmaraş’taki Arslanbey parkını merak edenleri de şu linke bekleriz 🙂

Ve nihayet Türkiye’de yaşamak istediğim en şahane deneyimlerden bir tanesi olan Nemrut Dağında gün doğumu anına şahit olabilmek için gece 1 sularında Maraş’tan Adıyaman’a doğru yol almaya başladık. Nemrut Dağına tabii ki gün içinde herhangi bir saatte çıkabiliyorsunuz ancak oranın olayı kral heykelleriyle birlikte gün doğumu anına şahit olmak.

Nemrut Dağı güneşin doğumu
Nemrut Dağı güneşin doğumu

3 saatlik bir yolculuğun ardından nihayet o büyüleyici an’a kavuşmanın mutluluğunu yaşadım. Nemrut Dağı gerçekten fantastik bir atmosfere sahip. Gün doğumu olayının yanında Nemrut Dağı Milli Parkında görülmesi gereken, Arsemia Antik Kenti gibi başka yapılar da bulunuyor. Nemrut Dağı gezi planı olanları alttaki blog linkine alabiliriz.

Nemrut Dağı Milli Parkı Gezisi

nemrut dağı milli parkı zeus
Zeus vs Gezginilla 🙂

Nemrut Dağındaki o efsane gün doğumu anını da tabii ki kayda aldım. İlgisini çekenleri Nemrut Dağı videosuna alalım hemen 🙂

Evet 2021 yılını yarıladık bile. Benim için gerçekten şahane bir 6 ay olmuş. Tabii ki bitmedi seyahatler! 2021’in ikinci yarısından devam edelim..

Temmuz ayındaki yoğun gezi turlarının ardından Ağustos ayının başlarında “long weekend” olarak bir hafta sonu için Cuma akşam çıkıp Pazar akşam dönmeli Afyon ve Uşak gezisi yaptım.

Afyon’da hayatımda yediğim en lezzetli köftelerden birini Köfteci İrfan’da yedim. Afyon’dan Uşak’a giderken fıstıklı ve kaymaklı lokumla yol zevkimi resmen 5’e katladım.

uşak ulubey kanyonu
Uşak Ulubey Kanyonu

Uşak’ta yer alan Ulubey Kanyon’undaki muazzam manzaranın tadını cam terasta adımlayarak yaşadım. Ulubey Kanyonunun Dünya’nın en büyük ikinci kanyonu olduğunu da bu gezi sayesinde öğrendim. Evet gerçekten çok gezen biliyormuş! Bu kanyonun muhteşem görüntülerine de Ulubey Kanyonu videomdan ulaşabilirsiniz.

Afyon dönüşünü de Eskişehir dönüşü planladım. Kütahya civarlarındaki Frig Vadisini gezdim. Öyle vaoovluk yapılar yok ancak mağaraların içinde gezinmek oldukça keyifli hissettiriyor. Frig vadisi videoma da bu linkten ulaşabilirsiniz.

frig vadisi gezisi
Frig Vadisi gezisi

Artık 2021 yılının Ağustos aylarının sonlarını yaşarken tekrardan bir yazlık havası alasım geldi ve rotayı tekrar Burhaniye semalarına doğru çevirdim. Bu kez Ayvalık semalarında ve Cunda Adasında çok fazla vakit geçirdim. Her sene Cunda’ya uğrarım. Pek severim 🙂

cunda adası 2021 seyahat
Cunda Adası

Ayvalık gezilerinin ardından yine çok merak ettiğim Kaz Dağlarının eteklerinde bulunan 2 meşhur köy Adatepe Köyü ve Yeşilyurt Köyünü gezdim. Bu köylere gerçekten hayran kaldım. Buraları da gezdim ve videolar da çektim. Ancak aşırı yoğunluktan bu içeriklerle bir türlü ilgilenemedim. Ahh biraz az mı gezsem ne yapsam 🙂 En kısa sürede hem blog’a hem de Youtube’a bu 2 köyle alakalı içerikler yükleyeceğim söz!

kazdağları seyahat adatepe köyü
Adatepe Köyü – Kaz Dağları

Ayrıca Kaz Dağları eteklerinde enfes doğa ortamlarında şahane kahvaltılar yaptım.

Kaz Dağları dönüşünde de tabii ki bomboş bir dönüş yapmayıp yapısıyla beni oldukça heyecanladıran bir mekana uğradım. Çanakkale Assos’ta bulunan ve yeni açılan mekanın ismi Reciff.

reciff assos çanakkale seyahat
Reciff Assos – Çanakkale

Fotoğraftan da gördüğünüz gibi mekan çok havalı ve orijinal. Girişindeki yapı Meksika Tulum’daki mekanları andırıyor. Reciff Assos’ta atıştırmalık bir şeyler yiyip içtik. Sahilin ve ortamın tadını çıakrttık. Reciff’in videosu da kanalımda mevcut. Bence mutlaka izlemelisiniz. Şuradan video’ya ulaşabilirsiniz.

Ağustos ayını da bu şekilde dolu dolu tamamlamanın mutluluğuyla Eylül ayına ulaştım. Eylül ayında Ankara dışına bir seyahatim olmadı. Ancak Ankara’ya bu ay güzel bir park açıldı. Parkın ismi Gazi Park. Bu şekilde park bahçe gezileri ile Eylül ayını da tamamladım. Bu parkların blog yazıları ve youtube videoları ile falan uğraştım 🙂

gazi parkı ankara
Gazi Parkı Ankara

Eylül toparlandı gitti işte. Ekim filan da gider bu gidişle…

Eveet geldik 2021 yılının Ekim ayına. Ekim ayı da benim için yine unutulmayacak bir ay olarak yaşandı. Nasıl mı? Ekim ayının ilk haftası Ankara’da kahve festivali yapıldı. Çok tatlı bir ortamı vardı. Yine Ankara’da bu tarz etkinliklerle 1-2 hafta geçirdim. Sonrasında ise hayallerimi süsleyen Formula 1 yarışını canlı canlı izlemek için İstanbul’a seyahat ettim.

istanbul formula 1
İstanbul Formula 1

Yılalrca televizyon başında takip ettiğim Formula 1 yarışını canlı bir şekilde izlemek gerçekten inanılmaz bir deneyimdi. Formula 1 VLOG şeklinde de bu anılarımı tabii ki youtube’a yükledim. Yaşlanınca bunları izleyeceğiz bol bol 🙂

Formula 1 ayağına da İstanbul’da merak ettiğim yerleri (mesela Beykoz Yoros Kalesi) gezdim. Güzel manzaralar eşliğinde kaliteli yemekler yedim.

istanbul yoros kalesi
İstanbul Yoros Kalesi

Ekim ayının ortalarında da Ankara’da sürekli gitmek isteyip de asla gidemediğim bir yer olan Karagöl Tabiat Parkına gittim. Hem blog yazısı hem de video ile bu ayı da verimli ve üretken bir şekilde bitirdim.

ankara karagöl gezisi
ankara karagöl gezisi

Ekim ayının son haftasında ise yine hayalini kurduğum bir gezi rotasına başladım. Bu gezi rotası da muazzam doğasıyla, manzaralarıyla Doğu Karadeniz bölgesi oldu. 29 Ekim tatilinden de yararlanarak 4 gece 5 günlük inanılmaz bir Doğu Karadeniz tatili yaptım. Doğu Karadeniz tatilini bir tur firması ile gerçekleştirdim.

karadeniz turu ankara çıkışlı
Karagöl’de Kar – Artvin

4-5 yıldır tur firması ile seyahat etmediğimden benim için ayrı bir seyahat oldu. Hiçibir şeyi araştırmayıp yol tarifine bakmayıp 1 saat sonra nerede olacağını bilmemek de farklı, güzel bir hismiş 🙂

Doğu Karadeniz turu yapmak isteyenler varsa bu deneyimi bir an önce yapmalarını tavsiye ediyor; işinizi bir tık kolaylaştırması için de doğu karadeniz turu blog yazımı okumasını öneriyorum 🙂

Ekim ayını da bu şekilde kapattık sonra “ben de insanım yeaa” moduna geçerek 2022 yılını beklemeye başladım. Özellikle Karadeniz turu baya dolu dolu ve hareketli bir tur olduğundan gerçekten bir iki hafta sonu hiçbir şey yapmadan evde vakit geçirmek istedim. Ki ben evde de vakit geçirmeyi seven hatta özleyen de bir insanım. Yengeç burcu vibes 🙂

ankara günleri gezginilla
Ankara günleri 🙂

Bu yüzden son 2 ay (inanmazsınız amaa) Ankara’da vakit geçirdim. Şehir dışına gezi planı yapmadım. Hem görüşemediğim arkadaşlarımla görüştüm hem de video editleme ve blog işleri ile ilgilendim. Biliyorsunuz ki bu işlerle uğraşmak benim için ayrı bir haz. Büyük bir hobi kaynağı 🙂

Son 2 ay Ankara’daydım dedim amaa yılın son haftası dayanamayıp bir İstanbul gezisi daha yaptım. Arada bir İstanbul’um geliyor, ona hiç engel olamıyorum.

Bu İstanbul seyahatimde de yine gitmek istediğim yerleri dolaştım. Galataport’tan Kuzguncuğa, Sabancı Müzesindeki MSA Restoranından meşhur İstanbul dönercilerine (Asım Usta Karadeniz Döner), Heybeli Ada’ya kadar bir çok yere gitme fırsatım oldu 🙂

istanbul galataport gezisi
İstanbul Galataport gezisi

Evet yakın tarihte güzel bir İstanbul gezi yazısı da paylaşacağım. Bu yazı özellikle İstanbul’da yaşamayan ama İstanbul’a gittiği kısa zamanda mutlaka gitmesi gereken yerlerin yer aldığı nokta atışı gezilecek yerler ve yemek mekanları ile ilgili olacak. Zaten İstabul ile alakalı milyon tane blog yazısı var ama çoğu çöpp ve eski 🙂

istanbul boğaz manzarası
İstanbul Boğaz manzarası

İşte 2021 yılı seyahatlerim, yaptıklarım ve maceralarım bu şekilde. Yazının başında da belirttiğim gibi, 1 sene boyunca yaptıklarımı, deneyimlerimi bu şekilde yazıyor olmak ve somut bir şekilde bunlarla yüzleşmek beni gerçekten inanılmaz mutlu ediyor.

2021 seyahat özeti yazısını tam 31 Aralık 2021 tarihinde paylaşacaktım ki bir gelişme oldu! Ne oldu dersiniz? Gezginilla yılbaşı için Doğu Ekspresi turu ile Kars’a gezi planı yaptı 🙂

Hem de nasıl bir plan biliyor musunuz? Çarşamba akşam 23 sularında Ankara’ya geldim. Perşembe sabah 7 uçağı ile de Kars’a açtım. Evet gezmeyi bu kadar çok seviyorum. Ve evet yorulmuyorum, gezerken dinleniyorum. Anlayamazsınız.. 😀

Hemen alttaki linkte Doğu Ekspresi yolculuğumun her detayını da anlattım!

Doğu Ekspresi Turu

Üff inanılmaz bir deneyimdi ya. Resmen 2022 yılına doğu ekspresi yemek vagonunda geri sayarak giriş yaptım! Bundan dolayı da 2021 seyahat blog yazısı birkaç gün gecikmeli olarak 21 Ocak 2022 tarihinde blog’daki yerini aldı.

turistik doğu ekspresi blog
Turistik Doğu Ekspresi Blog

Doğu ekspresi tatilimi de 2022’nin başına eklemek istiyorum. Artık 2022 seyahat özeti yazımda doğu ekspresi ve daha nice farklı gezi rotalarında (umarım) görüşürüz! Allah hepimize sağlıklı ve uzun ömürler versin ki görüşelim di mii? 🙂

Herkese bol seyahatli, çok gezmeli bir 2022 yılı diliyorum ve tabii ki kendime de!

“Dünyayı dolaşın. Görebileceğiniz bütün rüyaların en muhteşemi!”

Ray Bradbury

Gezmedik yer bırakma!

Byee 2021 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir